Ķīna paziņojusi par apjomīgāko tirdzniecības karu sākumu ekonomikas vēsturē

Treideri.lv | 6. jūlijs 2018 21:03
Ķīna paziņojusi par apjomīgāko tirdzniecības karu sākumu ekonomikas vēsturē

Ķīnas un ASV tirdzniecības strīdi pārgājuši jaunā līmenī. Šodien, 6. jūlijā, ASV stājas spēkā 25% nodoklis importam no Ķīnas 34 miljardu dolāru kopējo apjomu.

15. jūnijā ASV prezidents Donalds Tramps brīdināja, ka sakarā ar apsūdzībām Ķīnas virzienā par amerikāņu intelektuālā īpašuma un tehnoloģiju zādzībām un Pekinas negodīgu tirdzniecības praksi, pēc divām nedēļām var tikt ieviesti nodokļi vēl par 16 miljardiem dolāru.

Rezultātā galīgā summa var sasniegt 550 miljardus dolāru, pārsniedzot visu pagājušajā gadā ASV ievesto Ķīnas preču kopējo vērtību (450 miljardi dolāru).

ASV rīcība ir “tirdzniecības agresija” un tādējādi tiek uzsākts “apjomīgākais tirdzniecības karš ekonomikas vēsturē”, atbildot paziņojusi ĶTR Komercijas ministrija.

ASV pārkāpušas Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumus. Nodokļi ir tipiska tirdzniecības agresija un apdraud pasaules piegādes un noieta ķēdes, kā arī palēnina globālās ekonomikas atveseļošanos, provocē svārstības pasaules tirgos un rada kaitējumu nevainīgām starptautiskām kompānijām, uzņēmumiem un patērētājiem”,

– ziņo ministrija, norādot, ka Ķīna solīja neveikt pirmo soli, taču, lai nosargātu nacionālās un iedzīvotāju intereses, tai nav citas izvēles, kā vien pienācīgā veidā izdarīt atbildes triecienu.

Atbildes “šāviens” sevī ietvers analoģiskus nodokļus 818 amerikāņu precēm par to pašu summu – 34 miljardiem dolāru gadā. Šie pasākumi stājas spēkā jau šodien, tā paziņojis Ķīnas ārlietu ministrijas oficiālais pārstāvis Ljū Kāns. Nodokļu skarto preču sarakstā ir automašīnas, lidmašīnu konstrukciju elementi un cietie diski.

ASV jaunie nodokļi attiecībā uz Ķīnas produkciju novedīs pie ikgadēja Ķīnas IKP pieauguma tempu samazinājuma par 0.2 procentpunktiem – paziņojis ĶTR Tautas bankas monetārās politikas komitejas loceklis Ma Czjuņs.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv