Ķīna palēnām atsakās no ASV naftas iegādes

Treideri.lv | 6. augusts 2018 09:43
Ķīna palēnām atsakās no ASV naftas iegādes

ASV un Ķīnas tirdzniecības konflikts aptver arvien lielāku skaitu ekonomikas sektoru un arvien vairāk preču nosaukumus. Nu ir pienākusi arī naftas kārtā.

Viena no Ķīnas lielākajām naftas kompānijām – Sinopec pieņēmusi lēmumu atteikties no naftas iegādes ASV. Atteikums attiecas uz plāniem līdz šī gada beigām importēt 300 tūkstošus barelu mēnesī. Attiecīgie naftas pasūtījumi no ASV jau vairs netiek izvietoti.

Malā nepaliek arī citas Ķīnas naftas-gāzes kompānijas. Ja ticēt ziņu aģentūrām, tad tas ir centralizēts lēmums huntas pieņemts sakarā tirdzniecības pārrunu nonākšanu strupceļā.

Ziņu aģentūras apgalvo, ka Ķīna tajā pašā laikā negrasās samazināt naftas iegādi no Irānas. Atgādinām, ka šodien stājas spēkā ASV pirmā sankciju daļa pret Irānu, kurā iekļauts aizliegums operācijām dolāros, zelta, kā arī aviācijas un autobūves tehniskas komplektējošo detaļu iegādei.

Otrā daļa, kas skars Irānas naftu, stāsies spēkā novembra sākumā.

Šeit gan nav nekā jauna. Ķīna arī iepriekšējo sankciju darbības laikā nepārtrauca pirkt Irānas naftu, piekrītot tik vien, kā nepalielināt šos importa apjomus.

Tiesa, šī brīža situācijā viss var nedaudz mainīties. Par cik ASV un Ķīna atrodas “tirdzniecības kara” stāvoklī, Pekina var palielināt naftas importu no Irānas, taču šeit viss būs atkarīgs no turpmākām divu pasaules lielāko ekonomiku pārrunām.

Kaut gan, nekas spīdošs šeit nav novērojams. Baltā Nama galvenais padomnieks pagājušās nedēļas beigās brīdināja Ķīnu, lai tā nenovērtē par zemu ASV prezidenta Donalda Trampa izlēmību tirdzniecības cīņā uz Pekinas draudu fona par atbildes tarifiem 60 miljardu ASV dolāru apmērā ASV precēm.

Iepriekš Ķīna paziņoja, ka tā ir gatava ieviest papildu tarifus 5207 precēm, kas tiek importētas no ASV, sākot ar sašķidrināti dabasgāzi un beidzot ar lidmašīnām.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv