Ķīna kļūs par nākošo pasaules impēriju, pārliecināts investors-miljardieris

Treideri.lv | 8. augusts 2019 19:00
Ķīna kļūs par nākošo pasaules impēriju, pārliecināts investors-miljardieris

Ķīnas straujā izaugsme mainījusi pasaules ģeopolitisko un ekonomisko ainavu, un investors-miljardieris Rejs Dalio prognozē, ka Ķīna kļūs par nākošo pasaules impēriju.

Neveicot investīcijas Ķīnā šobrīd, var palaist garām iespēju iegūt daļu no nākošās pasaules impērijas, intervijā paziņojis Bridgewater dibinātājs investors-miljardieris Rejs Dalio.

Vai tad jūs nevēlētos ieguldīt Holandē, kad tā bija pasaules impērija? Vai tad jūs nevēlētos investēt rūpnieciskajā revolūcijā Britu impērijas laikā? Vai tad jūs nevēlētos investēt ASV? Es domāju, ka šeit saskatāmas acīmredzamas paralēles ar mūsdienu Ķīnu”,

– uzskata eksperts.

Pēdējās desmitgades laikā Ķīnas akciju tirgus apjoms pieaudzis četras reizes, savukārt obligāciju tirgus – septiņas! Investors Ķīnu uzskata par pienācīgu konkurenti Savienotajām Valstīm un iesaka investēt abās šajās valstīs.

Šajā sacensībā, ja nevēlaties zaudēt, jāliek vienlaicīgi uz abiem zirgiem. Ja lielo tirdzniecības karu nebūs, tad Ķīnai viss būs labi. Savukārt, ja kari tomēr notiks, tad cietīs gan Ķīna, gan ASV”,

– secina miljardieris.

Visbeidzot Dalio kungs investoriem noteicis trīs nozīmīgākos notikumus, kuri var būtiski ietekmēt tirgus. Pirmkārt, augstu bīstamību radīs moments, kad sāksies globālā ekonomiskā lejupslīde, taču centrālās bankas likmes jau vairs nevarēs pazemināt, savukārt aktīvu iegādes programmas zaudēs efektivitāti. Otrkārt, agrāk vai vēlāk pieaugošā plaisa starp bagātajiem un nabagajiem izprovocēs nopietnu sociālo konfliktu. Un treškārt, arī cīņa par pasaules valdīšanu Ķīnas un ASV starpā nepaliks bez sekām.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. ezis

    Tatad viņš jau divās vietās kļūdīsies, gan pa Teslu, gan pa Ķīnu!

  2. Hmmm

    Miljardieri jau grūti skatīt kā neatkarīgu ekspertu.

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv