Ķīna Donaldam Trampam draud ar atriebību

Treideri.lv | 15. augusts 2019 18:33
Ķīna Donaldam Trampam draud ar atriebību

Ķīna pārgājusi uzbrukumā un nu sola ASV prezidentam Donaldam Trampam atriebties par nodevu paaugstināšanu.

Šodien Ķīnas valdības tarifu komiteja paziņoja, ka pēdējais nodevu paaugstinājums Ķīnas precēm no ASV puses atņēmis iespēju valstīm šo konfliktu atrisināt pārrunu ceļā. Tāpēc tagad Ķīnai “nav citas izejas, kā veikt nepieciešamos atbildes pasākumus”. Kas konkrēti tiks darīts, iestādes ziņojumā nav teikts.

Tuvākajā nākotnē Ķīna arī paaugstinās nodevas amerikāņu precēm, pārliecināts Pasaules Tirdzniecības organizācijas prakšu izpētes institūta dekāns Tu Ksinkuans. Taču pēc eksperta domām, Pekinā saprot, ka šie pasākumi lielu kaitējumu ASV ekonomikai nespēs radīt.

“Ķīna jau ir paaugstinājusi nodevas amerikāņu importam par kopējo apjomu 110 miljardu ASV dolāru, tādējādi neskartas palikušas preces vien par $10 miljardiem”, – norāda Honkongas neatkarīgais analītiķis Trins Nguens. “Tā kā Ķīnai vairs nav daudz atbildes iespēju. Iespējams, tai nāksies samazināt ASV obligāciju iepirkšanas apjomus un turpināt juaņas”.

Otrdien parādījās informācija, ka augstu stāvošas ASV un Ķīnas amatpersonas veikušas telefoniskas pārrunas, pēc kuru rezultātiem Vašingtona izlēma atlikt nodevu paaugstināšanu dažām Ķīnas precēm līdz 15. decembrim.

Tirgi uz šo ziņu reaģēja ar strauju pieaugumu, savukārt Standard Chartered galvenais valūtu analītiķis Stīvens Inglanders pieļāva, ka Ķīna tuvākajās nedēļās var atjaunot amerikāņu lauksaimniecības produkcijas iegādi.

Tikmēr Ķīnā piekāpšanos no ASV puses uztvēruši kā vājumu, un vakar Ķīnas mediji ironizēja par Donalda Trampa agresīvās stratēģijas neveiksmēm. Šodien Global Times galvenais redaktors Hu Ksindžins, kurš tradicionāli pauž Ķīnas valdības viedokli, kliedēja cerības uz Vašingtonas un Pekina savstarpējo attiecību uzlabošanos.

“Cik man zināms, Ķīna pieprasa, lai abas valstis ievērotu samitā Osakā panāktās vienošanās, un nevis tikai atliktu paaugstinātās nodevas, bet pilnībā tās atceltu”, – žurnālists paudis sociālajā vietnē Twitter. “Es šaubos, ka esošajos apstākļos Ķīna atjaunos ASV lauksaimniecības preču iegādes lielos apjomos”.

Dažas stundas pirms šī paziņojuma Donalds Tramps interneta vietnē Twitter piedāvāja ĶTR priekšsēdētājam Sji Cziņpinam sarīkot jaunu “personīgu tikšanos”, aizstāvēja savu pozīciju attiecībā uz nodevu paaugstināšanu un aicināja Ķīnu “humāni” atrisināt protestu jautājumu Honkongā.

Kā kļuva skaidrs no sekojošajiem Ķīnas mediju paziņojumiem, oficiālie Pekinas pārstāvji ASV prezidenta Twitter ierakstus nelasa, vai vienkārši nolēma viņa aicinājumu ignorēt, tādējādi izvēloties konflikta eskalāciju.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv