Katara: Krievijas un Saūda Arābijas cenu karš naftas tirgū bija “ļoti liela kļūda”

Treideri.lv | 9. jūnijs 2020 10:53
Katara: Krievijas un Saūda Arābijas cenu karš naftas tirgū bija “ļoti liela kļūda”

Bažas par koronavīrusa otro vilni turpinās radīt spiedienu uz cenām, uzskata Kataras enerģētikas ministrs Saads Al-Kaabi.

“Es domāju, ka tā bija ļoti liela kļūda”, – vakar Kataras enerģētikas ministrs Saads Al-Kaabi sacīja intervijā CNBC, kad viņam tika jautāts, ko viņš domā par cenu karu naftas tirgū starp Krieviju un Saūda Arābiju. “Tirgus piepludināšana ar naftu izraisīja cenu pazemināšanos līdz ļoti zemam līmenim. Pēc tam pandēmija to nosūtīja ļoti bīstamā zonā, kur ražotājiem ieguve kļuva neiespējama. Rezultātā mēs redzējām negatīvas cenas (runa ir par WTI naftas maija nākotnes līgumiem)”.

Marta sākumā Krievija atteicās veikt dziļāku ražošanas apjoma samazināšanu saskaņā ar veco OPEC+ vienošanos, pēc kā Saūda Arābija paziņoja par rekordaugstām atlaidēm savai naftai, tādējādi uzsākot cenu karu. Šie notikumi, kā arī straujais pasaules enerģijas pieprasījuma kritums koronavīrusa pandēmijas dēļ melnā zelta cenas nosūtīja lielākajiem ražotājiem nepieņemamos līmeņos.

Aprīlī tika noslēgts jauns OPEC+ līgums, saskaņā ar kuru tā dalībnieki apņēmās samazināt ražošanu par 9,7 miljoniem barelu diennaktī laikā no 1. maija līdz 1. jūlijam. 6. jūnijā šis darījums tika pagarināts par vēl vienu mēnesi.

“Gada sākumā pasliktinājās līguma pušu koordinācija, bet tagad, manuprāt, tā ir kļuvusi daudz labāka”, – norādījis Saads Al-Kaabi. “Es ceru, ka pieprasījums pakāpeniski atjaunosies, jo pasaules ekonomika pamazām iziet no karantīnas, atjaunojot kravas un pasažieru satiksmi, atsākot gaisa satiksmi utt.”

Tomēr otrā koronavīrusa viļņa perspektīvas turpinās radīt spiedienu enerģijas tirgū kopumā un jo īpaši uz sašķidrinātās dabasgāzes cenām, uzskata eksperts.

“Mēs varam būt tam labāk sagatavoti, un tad pasaulē būs mazāk ierobežojošu pasākumu”, – sacīja ministrs. “Ja tas notiks, mēs redzēsim daudz ātrāku atveseļošanos, kas var ilgt pusgadu”.

Ierēdni neuztrauc tirgus ilgtermiņa perspektīvas, jo, viņaprāt, visi nesenie notikumi, kas tik ļoti ietekmējuši cenas, ir īstermiņa.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv