Kas viegli nāk, tas viegli iet

Treideri.lv | 18. augusts 2017 09:44
Kas viegli nāk, tas viegli iet

Tikai pirms nedēļas Šveices franks nokrita uz zemāko līmeni vairāk nekā divu pēdējo gadu laikā, līdz dažas dienas pēc tam izdzēsa gandrīz pusi no krituma. Tas notika tik viegli un pārsteidzoši, bet tikpat ātri arī tika novērsts, un, manuprāt, līdzīgi notikumi mūs drīzumā vairs negaida.

Augusta sākumā EUR/CHF ar 1.1538 sasniedza augstāko rādītāju kopš “melnās ceturtdienas” 2015. gada 15 janvārī, kad Šveices Nacionālā banka pārtrauca franka fiksāciju pie 1.20 par eiro, kā rezultātā likme nokrita zem paritātes. Kopš tā laika ŠNB atkārtoti apgalvoja, ka franks ir “ievērojami pārvērtēts”, taču izskatās, ka tikai pēdējās nedēļās centrālās bankas solījumi tirgu pārliecināja. Tomēr personīgi man ir grūti noticēt šādam skaidrojumam, un es vairāk sliecos meklēt skaidrojumu vienādojuma otrā pusē. Izmaiņas FX investoru uztverē pret EUR visbeidzot atspoguļojās EUR/CHF. Eiro plašais uzvaras gājiens pret pārējām valūtām sākās maijā, kad E. Makrona uzvara Francijas prezidenta vēlēšanās atstāja ievērojamu iespaidu uz Eiropas politikas risku, paverot iespēju agresīvām spekulācijām par ECB politiku. Tomēr rētas, ko atstāja 2015. gada ŠNB lēmums vēl bija daudzu tirgus dalībnieku atmiņā, un investori turējās no EUR/CHF pa gabalu. Bet neapmierinātība nevar ilgt mūžīgi, kad jādodas atdeves medījumos. Tie, kuri vēl nav paspējuši panākt eiro, visbeidzot pieņem EUR/CHF izaicinājumu un pārdod frankus.

Tomēr dabu nevar piemānīt un pirmās riska mazināšanās vēsmas kārtējo reizi atgādina, kāds ir Šveices franka “otrais vārds”. ASV un Ziemeļkorejas konflikta saasināšanās veicināja atgriešanos drošības zonā. Vai nu šis, vai ģeopolitiskā spriedze ir atmodinājusi investorus un lika viņiem sev pajautāt, vai tiešām pastāv iemesls spēcīgam EUR/CHF lēcienam? Fundamentāla franka vājība turpinās mūs vajāt, kamēr ŠNB turpinās uzturēt savu negatīvo procentu likmju politiku. Taču īstais neseno notikumu cēlonis meklējams ECB skaidrojumos, un te, manuprāt, tirgus sagaida vairāk nekā patiesībā var saņemt. Pārāk spēcīgs eiro var graut “Eirozemes” ekonomisko izaugsmi (vājinot eksportu) un samazināt inflāciju (deflācijas imports), un vai nu ECB atbildēs uz šo verbālo iejaukšanos, vai arī tā būs spiesta atcelt gaidāmo likmju celšanu uz tālāku nākotni. Jebkurā gadījumā esmu skeptisks par augstāka EUR/CHF līmeņa potenciālu, kaut arī vēl viena spēcīga franka kāpuma viļņa risks arī būs zems, jo ŠNB centīsies apstādināt vērtības palielināšanos.

Arturs Raudive, Key Customer Advisor, TMS Brokerage House

<em>Avots: <a href=”http://www.tmseurope.lv/” target=”_blank”>TMS Europe</a></em>

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv