Kas var sagraut kriptovalūtu cenu 2018. gadā?

Treideri.lv | 9. janvāris 2018 10:46
Kas var sagraut kriptovalūtu cenu 2018. gadā?

Pagājušajā gadā kriptovalūtas lavīnveidīgi ieguva milzu popularitāti un atpazīstamību, liekot par sevi runāt visus – sākot ar pārdevējām veikalos un beidzot ar valstu līderiem un centrālo banku vadītājiem.

Par cenu burbuli kriptovalūtu tirgū raksta daudzi un daudz. Par tā esamību nešaubās lielākā daļa finanšu tirgus analītiķu, tomēr neviens nezina, kad tieši tas notiks un ar ko tas viss beigsies.

Kas varētu izraisīt cenu sabrukumu jau 2018. gadā? Vieni no lielākajiem draudiem kriptovalūtām varētu būt šādi:

Regulatori kļūs niknāki

Šis šķiet ir galvenais riska faktors kriptovalūtām. Regulatori visā pasaulē palēnām pāriet no brīdinājumiem pie atklāti agresīvas darbības, cenšoties savaldīt pārkarsušo kriptovalūtu tirgu un visu, kas ar to saistīts. Pagājušajā gadā Ķīnas valdība aizliedza kriptovalūtu biržas, savukārt tagad ir ķērusies klāt arī kriptovalūtu ieguvējiem (angl. – miners). Indija un Dienvidkoreja virzās tajā pašā virzienā.

Pagaidām tirgus neņem pārlieku tuvu pie sirds šos regulatoru nedraudzīgos soļus un turpina pirkt kriptovalūtas. Tomēr situācija var mainīties, ja šī tendence uzņems apgriezienus.

Hakeri kļūs nekaunīgāki un mantkārīgāki

Anonimitāte ir koks ar diviem galiem. Un tā palīdz ne tikai godprātīgiem pilsoņiem slēpt savus ienākumus un naudas operācijas no valsts iestādēm, bet arī hakeriem nesodīti zagt kripto naudu, izmantojot ievainojamības kriptovalūtu biržu drošības sistēmās, un nebaidīties par to, ka viņus izskaitļos un noķers. Mt.Gox birža 2001. gadā, Bitfinex 2016. gadā un NiceHash 2017. gadā – tie ir tikai skaļākie un pamanāmākie gadījumi. Patiesībā to ir bijis daudz vairāk. Nozares eksperti ir satraukti par šo tendenci un runā par to, ka 2018. gads var kļūt par kriptovalūtu zādzību gadu, kas neapšaubāmi iedragātu uzticību kriptovalūtām no investoru un treideru puses.

Kriptovalūtu vaļi aizpeldēs uz citiem krastiem

Kriptovalūtu tirgus lielie ilgtermiņa investori un pionieri, kuru rīcībā ir liels skaits monētu un kuri tās glabāja gadiem ilgi, ir sākuši palēnām tās pārdot. Ilgtermiņā tas nāks tikai par labu tirgum, padarot to sabalansētāku un ne tik viengabalainu. Bet īstermiņā peļņas fiksācija no lielo investoru puses var radīt paniku un masveida bēgšanu.

Viltus monētas un projekti augs kā sēnes pēc lietus

Ar viltus monētām nevienu vairs nepārsteigsi. Krāpniekiem neko nemaksā nokopēt pazīstamus nosaukumus ar nelielām izmaiņām  – tieši tāpat kā plaša patēriņa preču viltotāji to dara Ķīnā ar populāriem zīmoliem – un pārdot tos plašākai publikai, kuru skatienus ir aizmiglojuši tādi termini kā bitcoin, mining, blockchain, tokens, utt.

Investori sāks fiksēt peļņu

Kriptovalūtu īpašnieki jau ir sākuši aizvērt savas spekulatīvās pozīcijas un fiksēt peļņu. Tas bija ļoti uzskatāmi redzams, kad Bitcoin vērtība pietuvojās $20’000. Korekcija pēc ilgstoša un ievērojama cenas kāpuma ir normāla parādība, tomēr ņemot vērā kriptovalūtu tirgus lielo volatilitāti un salīdzinoši zemo likviditāti, lejupvērsta korekcija ātri vien var pārvērsties par lavīnveidīgu cenas sabrukumu.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv