Kas traucē mārciņas kāpumam

Treideri.lv | 21. novembris 2019 18:07
Kas traucē mārciņas kāpumam

Spekulatīvo pirkšanas likmju pārpilnība traucē mārciņas kursa pieaugumam.

Valūtas nespēja palielināt peļņu var būt saistīta arī ar delta riska hedžēšanu. Investoru optimisms attiecībā uz mārciņu jau labu laiku nav bijis tik augsts, taču tieši tas, iespējams, noveda pie tā, ka valūtas kursa pieaugums ir apstājies. Viens no iemesliem, kāpēc sterliņu mārciņa nevar turpināt satriecošo oktobra kāpumu, iespējams, ir ārkārtīgi pozitīvais noskaņojums opciju tirgū. No vienas puses, atvasināto finanšu instrumentu tirgotāji, var pagaidīt, lai Lielbritānijas valūta nostiprinās, pirms palielināt pirkšanas pozīcijas, var nogaidīt, līdz izzūd neskaidrības ap 12. decembra vēlēšanām.

No otras puses, opcijas tirgojošie investori cenšas pārdot valūtu spot tirgū pie katra kāpuma, lai aizsargātu savu opciju vērtību – prakse, kas pazīstama kā delta riska hedžēšana.

Likmes uz mārciņas kursa kāpumu sasniegušas šogad neredzētus augstumus pēc tam, kad premjerministrs Boriss Džonsons pagājušajā mēnesī noslēdza Brexit darījumu un saņēma provizorisku apstiprinājumu no likumdevēju puses. Oktobrī pieprasījums pēc sterliņu mārciņas call opcijām pārsniedza pieprasījumu pēc put opcijām par 50%. Gada pirmajos deviņos mēnešos tas bija gandrīz līdzsvarā, liecina Trust & Clearing Corporation depozitārija dati.

Vidējās Bloomberg aptaujāto analītiķu prognozes liecina, ka līdz gada beigām sterliņu mārciņa pieaugs par 6% līdz $1.29. Novembrī maz kas mainījies pēc pieauguma par 5.3% pagājušajā mēnesī, kas bija lielākais kopš 2009. gada. Bez šaubām, mārciņas mazkustīgumam  ir arī tiešāks iemesls – valūta jau ir parādījusi spilgtu kāpumu, pakāpjoties par vairāk nekā 8% no trīs gadu minimuma, un tas nozīmē, ka lielākā daļa īstermiņa treideru, iespējams, pagaidām ar ienesīgumu ir apmierināti.

Neskatoties uz to, ka bailes par Brexit bez vienošanās ir zudušas, daži analītiķi joprojām ir noraizējušies par to, ka Lielbritānijas spēku zaudējošā ekonomika un sarežģīto tirdzniecības sarunu perspektīva ar Eiropas Savienību var ierobežot mārciņas spēku. Riski, kas saistīti ar nākamā mēneša balsojumu, tiek uzskatīti par šķērsli valūtai.

Tomēr lielākā daļa iepriekšējo aptauju par to, kurš uzvarēs vēlēšanās, norāda uz mārciņas pieaugumu – Bank of America Merrill Lynch sola kāpumu par gandrīz 8% 2020. gadā, reaģējot uz valdošās konservatīvās partijas uzvaru, kas izbeigs Brexit strupceļu.

Tomēr, lai notiktu jauns būtisks kāpums, dažām atlikušajām opcijām jābeidzas vai tās jāpārceļ, lai atbrīvotu vietu jaunam pircēju impulsam. Tikai ceturtdien vien ir jābeidzas opcijām par 3.38 miljardiem sterliņu mārciņu (4.4 miljardiem ASV dolāru) ar strike cenām, kas variē no 1.2945 līdz 1.3000 ASV dolāriem.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv