Kas nākošnedēļ būs noteicošais eiro valūtai

Treideri.lv | 30. augusts 2019 17:21
Kas nākošnedēļ būs noteicošais eiro valūtai

Treideriem nosakot eiro valūtas dinamiku, Brexit aizēnos ECB politiku.

Nākošnedēļ eiro/mārciņas valūtu pāra dinamikas faktoru vidū dominēs ar Brexit saistītie politiskie notikumi, tādējādi pēc nozīmes aizēnojot ekonomiskos datus un monetārās politikas perspektīvas.

Premjerministra Borisa Džonsona un likumdevēju, kuri iestājas pret smagu Brexit, konflikts, iespējams, savu kulmināciju sasniegs, kad otrdien parlaments atgriezīsies no vasaras brīvdienām un strādās tikai nedēļu, lai pēc karalienes pavēles pārtrauktu darbu.

Treideri sekos līdzi tiesas sēdēm, kas vērstas uz Džonsona iniciatīvas parlamenta darba laika ierobežošanai bloķēšanu. Šķiet, ka pēdējā laikā eiro pret mārciņu atradis pamatu, neskatoties uz to, ka dati reģionam perspektīvas joprojām sola visai miglainas.

Eiropas Centrālās Bankas galvenā ekonomista Filipa Leina uzstāšanās 43. septembrī var viest skaidrību stimulēšanas plānos pēc nesenajiem pretrunīgajiem signāliem no citu ierēdņu puses.

Politiķis Klāss Konts ceturtdien paziņoja, ka nav tik vāja, lai attaisnotu obligāciju iegādes programmu. Tikmēr bankas jaunā prezidente Kristīne Lagarda norādīja, ka ECB vēl nav sasniegusi likmju zemāko robežu.

No fundamentālo rādītāju viedokļa Eirozonas ekonomiskās izaugsmes 2. ceturkšņa galīgajiem datiem vajadzētu tikt publiskotiem 6. septembrī. Otrajā lasījumā pieaugums bijis vien 0.2%, kas liecina par reģiona ekonomikas problēmām, kā arī liela mēroga problēmām centrālajai bankai, lai šo rādītāju paaugstinātu.

Lielbritānijā iznāks ekonomikā dominējošā apkalpojošā sektora iepirkumu menedžeru indeksa atskaite, kurai vajadzētu tikt publicētai 4. septembrī. Šobrīd dominē risks, ka dati sagādās vilšanos. Taču pastāv varbūtība, ka Brexit lēmuma gaidīšana aizēnos visu pārējo.

Opciju tirgus paredz, ka smaga Lielbritānijas izstāšanās no ES 31. oktobrī principā jau ir iecenota, taču daudz neizlēmīgāks tirgus ir attiecībā uz septembra notikumiem. Rezultātā investori opciju kotācijās meklē jebkādas darījuma progresa pazīmes.

Tehniski, nozīmīgi līmeņi EUR/GBP pārim īstermiņa perspektīvā ir 27. augusta minimums 0.9016 un 21 dienas vidējais slīdošais 0.9156. Dienas noslēgšanās aiz šo līmeņu robežām var noteikt virzienu pirms ECB monetārās politikas sanāksmes 12. septembrī.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv