Kas mārciņu sagaida šajā nedēļā

Treideri.lv | 8. aprīlis 2019 17:39
Kas mārciņu sagaida šajā nedēļā

Brexit pulkstenis tikšķ arvien skaļāk, taču treideri ir pārsteidzoši mierīgi.

Šķiet, ka mārciņas treiderus skaidrības trūkums attiecībā uz Brexit nebiedē, kaut gan Lielbritānijai palikušas vien dažas dienas, lai oficiāli pamestu Eiropas Savienību. Lielbritānijas valūtas kurss pirmdien nedaudz krītas, savukārt sterliņu mārciņas īstermiņa volatilitātes indikators bija tuvu divu nedēļu minimumam, kas liecina par nelielu paniku, neskatoties uz izstāšanās datuma 12. aprīļa tuvošanos.

Investori arvien vairāk pārliecināti, ka valsts var pagarināt izstāšanās termiņu, kas dos vairāk laika vienota Brexit lēmuma izstrādei. Sterliņu mārciņa joprojām ir labākā starp G10 grupas valūtām šajā gadā, neskatoties uz to, ka Lielbritānija piedzīvo politisko krīzi, savukārt parlaments nonācis strupceļā.

Šonedēļ premjerministre Terēza Meja cerēs, ka ES līderi atļaus viņai vēl vienu īsu Brexit termiņa pagarināšanu līdz 30. jūnijam, lai viņa varētu turpināt centienus izbīdīt savu plānu cauri parlamentam. Taču savienība var uzstāt uz daudz ilgāku termiņa pagarinājumu.

Tirgus jau kā faktu uztvēris to, ka pārliecinošs vairākums parlamenta locekļu pacentīsies izgāzt Brexit un sabotēt to pēc iespējas ilgāk. Iespēja, ka piektdien darījums netiks noslēgts, ir visai zema”,

– norāda BMO Capital Markets valūtu stratēģiju Eiropas nodaļas vadītājs Stīvens Gallo.

Kaut gan britu valūta joprojām ir par aptuveni 12% vājāka nekā pirms 2016. gada referenduma, šogad tās vērtība pieaugusi par vairāk kā 2% un martā sasniegusi deviņu mēnešu maksimumu 1.3381 dolāru. Pēc Bloomberg pagājušajā mēnesī veiktās aptaujas datiem, mārciņa pie šiem līmeņiem var atgriezties, ja termiņš tiks pagarināts.

Lordu palātā šodien atsākās debates par likumprojektu, kas vērts uz to, lai liktu valdībai panākt termiņa pagarinājumu ar mērķi izvairīties no izstāšanās bez darījuma.

Likumprojekts trešdien vienā dienā tika cauri Kopienu palātai, taču ceturtdien tika aizturēts Lordu palātā. Pēc Gallo teiktā, investori sekos līdzi likumprojekta apspriešanai, un mārciņas kurss var krist, ja lordi to noraidīs. Neskatoties uz to, jebkuri šādi zaudējumi var būt ierobežoti, jo premjerministre tik pat kā izslēgusi izstāšanās iespēju bez darījuma.

Meja cer atjaunot pārrunas ar Džeremiju Korbinu no leiboristu partijas pirms izšķirošās augstākā līmeņa tikšanās ar ES pārstāvjiem trešdien, kur tiks izskatīts viņas lūgums pagarināt Brexit līdz 30. jūnijam, lai viņa varēt turpināt centienus virzīt savu plānu cauri parlamentam.

Vairums, šķiet, uzskata, ka mārciņa atlēks atbildot uz ilgstošo Brexit atlikšanu, ņemot vērā, ka valūta joprojām šķiet pārpārdota un ļoti nenovērtēta”,

– uzskata Credit Agricole stratēģi, tajā skaitā Valentīns Marinovs.

Neskatoties uz to, investori redz, ka jebkurš mārciņas kursa kāpums var būt neilgs, jo nenoteiktība saglabāsies un negatīvi ietekmēs ekonomisko izaugsmi. Pieprasījums pēc opcijām, kuras nes peļņu no plašām eiro/mārciņas svārstībām pēdējās dienās samazinājies, kaut arī ECB un Eiropas līderi grasās rīkot tikšanās 10. aprīlī. 10-gadīgo Lielbritānijas valsts obligāciju ienesīgums praktiski nav mainījies un joprojām ir 1.11%.

Pagājušajā nedēļā premjerministre aicināja opozīcijas līderi Džeremiju Korbinu uz diskusiju par turpmāko Brexit virzienu. Korbins skaidri lika saprast, ka vēlas iegūt piekļuvi muitas savienībai, tāpēc, ja abu partiju līderiem izdosies nonākt pie kopsaucēja, pilnībā iespējams, ka premjerministrei nāksies apmierināt opozīcijas prasības. Premjerministres problēma ir tā, ka viņas kabineta deputāti likuši saprast, ka, ja viņa ies muitas savienības ceļu, sekos demisijas.

Šonedēļ ir trīs iespējamie rezultāti, kas dažādi var ietekmēt mārciņas kursu pret ASV dolāru. Pirmkārt, premjerministre un Džeremijs Korbins saskaņo plānu, kas paredz muitas savienības izveidošanu. Tad ES, visdrīzāk, to pieņems, un mārciņas kurss attiecībā pret ASV dolāru pieaugs. Otrkārt, ja Terēza Meja nespēs ar Korbinu vienoties par darījumu, ES tomēr var pagarināt Brexit termiņu. Ja sekos ilgstošs termiņa pagarinājums, Terēzas Mejas atrašanās premjerministres krēslā atkal būs apdraudēta. Visbeidzot, ja premjerei neizdosies noslēgt jebkādu vienošanos, Eiropas Savienības līderi var piespiest viņu noteikt pirmstermiņa vēlēšanas. Ja tas notiks, mārciņa attiecībā pret dolāru nonāks zem spiediena.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv