Kas kriptovalūtām jādara, lai iegūtu plaši lietot aktīva statusu? Atbild Barclays eksperti

Treideri.lv | 11. aprīlis 2018 17:21
Kas kriptovalūtām jādara, lai iegūtu plaši lietot aktīva statusu? Atbild Barclays eksperti

Digitālajām valūtām un nozares tehnoloģiskajai telpai kopumā būs jāpārvar četras barjeras, lai tiešām ierakstītos plaša patēriņa statusā, pārliecināti Barclays Equity Gilt Study ikgadējā pētījuma autori.

Šajā gadā bankas pētījums, kas pēc būtības ir apjomīga atskaite par globālo finanšu un ekonomikas pasaulē svarīgām un aktuālām tēmā, kas fokusēta uz tehnoloģijām, galvenokārt uz kriptovalūtām un mākslīgo intelektu, kas, pēc daudzu domām, nākotnē spējīgi radīt īstu revolūciju. Barclays atzīst gan blokķēžu, gan pašu digitālo valūtu pievilcīgo un inovatīvo raksturu, tajā pat laikā uzsverot, ka nozarei nāksies pierādīt, ka tā tiešām ir noderīga.

Galvenā ideja ir tāda, ka kriptotehnoloģijas pašas par sevi ir interesantas, inovatīvas un tiešām piedāvā risinājumus veselai virknei dažādu problēmu, ar kurām mēs finanšu pasaulē saskārāmies iepriekš, taču mums jau ir funkcionējoši risinājumi, un tie darbojas pilnībā apmierinoši. Tehnoloģijām šobrīd jāatrisina četri uzdevumi”,

– uzsver Barclays stratēģis Marvins Barts.

Lūk šīs četras problēmas, par kurām runā Barts un viņa kolēģi, ziņojuma līdzautori, Džozefs Abeits, Zoso Deiviss un Tomašs Viladeks:

  • Pieņemšana un uzticība. Vai plašas iedzīvotāju aprindas spēs un vēlēsies izmantot kriptotehnoloģijas savā ikdienā.
  • Suverenitāte un regulācija. Tehnoloģijām nepieciešams masveida pielietojums vai vismaz regulācija, kas tajā pat laikā neierobežos to potenciālu.
  • Konfidencialitāte. Tehnoloģijām jānodrošina konfidencialitāte augstākā līmenī, nekā tas šobrīd ir fintech gadījumā.
  • Neatgriezeniskums. Esošās blokķēžu tehnoloģijas ir neatgriezeniskas, taču tirdzniecībā ne vienmēr ir vēlams.

Atskaites autori norāda, ka šodien pastāvošās tehnoloģijas, kā izrādās, ir pietiekoši labas, lai ierobežotu alternatīvo kriptovalūtu tehnoloģiju ienākšanu finanšu pasaulē.

Lai saprastu, vai kriptotehnoloģijas spēs iegūt plašu pielietojumu, banka centās izanalizēt attīstītākās ciparu valūtas kā piemēru tam, kā iepriekš uzskaitītās problēmas saistītas ar viņu pieņēmumiem.

Šim mērķim mēs veicām starptautiskus pētījumus, kur izpētījām pieprasījuma indikatorus kriptovalūtām dažādās valstīs caur šo valstu raksturīpašību prizmu. Mēs atklājām vienu interesantu īpašību: patiesībā inflācija nav nozīmīgs pieprasījuma indikators, kurš drīzāk saistīts ar vienas vai otras sabiedrības uzticību un iespējām”,

– teikts pētījumā.

Tās valstis, kur virtuālās valūtas visaktīvāk tiek izmantotas praktiskos nolūkos, nevis spekulācijām, galvenokārt pieskaitāmas pie attīstīto ekonomiku segmenta, kur uzticība finanšu un valsts iestādēm ir zemāka.

Tur, kur fiksēts aktīvāks pieprasījums pēc šīm valūtām, vērojams zemāks sabiedrības uzticības līmenis. Vai arī tās ir jaunattīstības valstis ar ierobežotām investīciju iespējām”,

– uzsver Barts.

Ilgtermiņa pieprasījumu pēc kriptovalūtām var gaidīt tajās valstīs, kur šie aktīvi tiešām atrisina būtisku sociālo problēmu – uzticības trūkumu finanšu iestādēm. Jums nav uzticības? Jūs to varat iegūt ar blokķēžu tehnoloģiju palīdzību, kuras cilvēkiem ļauj izsekot savas transakcijas, norāda Barts, piebilstot, ka tas nestrādā attīstītās ekonomikās, kur reti kurš vēlas meklēt alternatīvu ierastajām valūtām.

Centrālās bankas šajās valstīs stingri kritizē kriptovalūtas, un viens no kaislīgiem šo aktīvu pretiniekiem ir Anglijas Bankas vadītājs Marks Karnī. Martā viņš brīdināja, ka ciparu valūtas var saskarties ar diezgan stingriem pasākumiem. Kaislīgie kriptovalūtu piekritēji kā vienu no galvenajām Bitcoin priekšrocībām visbiežāk min maksājumu veikšanas ātrumu. Taču viņi neņem vērā citas, ar ciparu valūtām, saistītās grūtības, uzsver Barts, ar to domājot regulācijas jautājumus. Barclays zina, kā naudu pārskaitīt īsā laikā. Runa nav par to, bet gan par nopietniem regulatoriskiem šķēršļiem.

Bankas eksperts skaidro, ka pārskaitījumu var veikt ar vienu klikšķi, taču problēma ir tā, ka pastāv regulācija, kas prasa adrešu un līdzekļu ieguves avotu pārbaudes, kā arī naudas atmazgāšanas novēršanas noteikumu ievērošanu.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv