Kas kalpoja par iemeslu ESMA direktīvai?

Treideri.lv | 5. jūlijs 2018 19:01
Kas kalpoja par iemeslu ESMA direktīvai?

Eiropas Savienības finanšu tirgus uzraugošā iestāde Eiropas vērtspapīru un tirgu organizācija (ESMA) šodien publicējusi visā pagājušajā 2017. gadā paveiktā rezultātus un norādījusi uz galvenajām tendencēm un būtiskākajiem sasniegumiem, kas turpinās šogad. Lielāko uzmanību regulators veltījis jaunajai direktīvai CFD un bināro opciju sektorā.

Argumentējot stingrākus noteikumus attiecībā uz ārpusbiržas brokeru darbu, ESMA norāda, ka Eiropas Savienības teritorijā pagājušajā gadā fiksēts būtiska un strauja CFD un bināro opciju tirdzniecības piedāvājuma attīstība un izplatība. Tāpat regulators uzsvēris brokeru marketinga agresīvo raksturu salikumā ar augsto piedāvāto produktu sarežģītības pakāpi.

Pēc ESMA datiem 74% līdz 89% šo kompāniju klientu, kas tirgo CFD un binārās opcijas – zaudē savu naudu. Vēl jo vairāk, visa pagājušā gada laikā Eiropas regulators saņēmis 400 iesniegumus ar pretenzijām par iespējamie normatīvo aktu pārkāpumiem no šīs nozares pārstāvju puses. Īpaši pieaudzis sūdzību skaits par krāpnieciskām shēmām. Pieaugošais kompāniju un krāpnieku skaits, kurām nav nepieciešamo atļauju, joprojām ir ne tikai Eiropas, bet arī citu regulatoru galvenā problēma.

Lai pastiprinātu cīņu ar minēto tendenci, Eiropas regulators ESMA turpina koordinēt īpaši šim mērķim izveidotu darba grupu. Pēc koordinatora teiktā, šī grupa panākusi būtisku virzību tieši Kipras kompāniju kontroles un uzraudzības jautājumos.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv