Kas jāzina par MiFID II privātajiem klientiem?

Treideri.lv | 3. janvāris 2018 13:37
Kas jāzina par MiFID II privātajiem klientiem?

No šodienas spēkā stājas MiFID 2 direktīva, kura regulē finanšu kompāniju darbību Eiropas Savienībā. Tā neapšaubāmi ieviesīs būtiskas izmaiņas finanšu tirgus dalībnieku darbībā, tomēr šajā rakstā pievērsīsim uzmanību tam kā tā ietekmēs privātos klientus, kuri veic tirdzniecību ar ES regulētu brokeru sabiedrību un banku starpniecību:

  1. Klients būs tiesīgs pieprasīt detalizētu informāciju par visiem darījumiem, kuri veikti pēc 2018. gada 3. janvāra. Atskaite klientam jāsniedz 48 stundu laikā. Atskaitē klients var pieprasīt sekojošu informāciju:
    • Vai darījumu izpildīja brokeris pats vai kāds no brokera likviditātes piegādātājiem (kontraģentiem);
    • Cik daudz brokeris nopelnīja uz katru konkrēto darījumu (spreda un komisijas palielinājums);
    • Vai klienta kontam ir piesaistīts kāds no iepazīstināšanas aģentiem(Introducing Broker)? Ja jā, tad cik liela ir šī aģenta atlīdzība?
  2. Klients var sagaidīt iespējami labākos tirdzniecības nosacījumus, jo kompānijai, kura piedāvā brokeru pakalpojumus, ir jāsper zināmi soļi (jāanalizē ne tikai spredi, bet arī likviditātes piegādātāju regulācija un reputācija), lai to nodrošinātu. MIFID II direktīva nosaka arī to, ka tirdzniecības nosacījumiem ir jāatspoguļo tirgū esošo reālo stāvokli. Teiksim, klientam piedāvātā cena nevar būt ievērojami sliktāka nekā tā ir pieejama tirgū.

Lai arī kopumā MIFID II  ievieš dažādas priekšrocības privātajiem klientiem, tomēr var gadīties, ka tā izdara arī kādu lāča pakalpojumu. Vēl nav skaidrs vai MIFID II direktīva sadārdzinās banku un brokeru piedāvātos pakalpojumus, bet tomēr tāda iespēja pastāv, jo šī direktīva uzliek papildus ļoti lielu slogu kompānijām attiecībā uz datu apkopošanu, reģistrēšanu, uzglabāšanu, darbu attiecībā ar klientiem un kontraģentiem, utt.

Lūgums pievērst uzmanību tam, ka MIFID II noteikumi attiecas tikai uz tām brokeru kompānijām( un viņu klientiem), kuras ir regulētas ES dalībvalstīs.


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv