Kas jauns Trampa kungs?

Treideri.lv | 23. aprīlis 2018 13:57
Kas jauns Trampa kungs?

Federālā Rezervju sistēma sper tālākus soļus vēl ierobežotākas politikas virzienā, vismaz, striktākas komunikācijas virzienā ar tirgu. Ietekmējoties no nepārprotami vājāku datu sērijas eirozonā (un samazinoties inflācijai), investoru pārliecība par strauju Eiropas Centrālās bankas politikas normalizāciju pēc aktīvu iegādes programmas termiņa beigām ir pakļauta šaubām.

Šie fundamentālie notikumi ir tikai kā fons tiem impulsiem, kurus ASV prezidents Donalds Tramps raida ar sava twitter konta palīdzību. Pirmkārt, tika uzbrukts NAFTA līgumam, tad arī Ķīnai. Pēdējā laika ievērojamākais temats Trampa kontā ir situācija Sīrijā – vairāk vai mazāk šī iemesla dēļ fokusā ir nonākusi Krievija, attiecības ar kuru šķiet ir kļuvušas maksimāli saspīlētas pēc jaunu sankciju ieviešanas. Tam sekojošas riska novēršanas modeļa izpausmes ir līdzīgas: spēcīgi, šokējoši vārdi – pārdošana akciju tirgū. Zobgalīgs tonis – atvieglojuma rallijs tirgos. Problēma ir arī tajā, ka Tramps uzsāk jaunas vārdu cīņas nenoslēdzot iepriekšējās. Tas rada haosu un veicina nepastāvību.

Nopietnākās sekas globālajai ekonomikai var radīt pievēršanās vēl lielākai protekcionisma politikai muitas jomā, kā arī pretpasākumu spirāle. Turklāt ņemot vērā Ķīnas ambīcijas par uzņēmumu pieaugošo nozīmi globālajā ekonomikā un to spēju izmantot valsts atbalstu, kas konkurentiem nav pieejama, spriedze nav un nebūs izbēgama. Tas nav nejauši, ka vairāk nekā 100 kategoriju preces no ASV, kas varētu aptvert 25 procentus, muitai, kam ir liels lobija spēks Vašingtonā, tas ir bijis mērķis.

Signāls, ko Pekina neatliks attiecībā uz ASV protekcionismu, bija paziņojums par tarifu piemērošanu sojas importam – šīs izejvielas tirdzniecība strauji pieaug un abas valstis tādējādi ir “nolemtas”. Tomēr tie, kuri domā, ka daļa no pretdarbībām no Ķīnas puses būs ASV parādu masveida pārdošana vai valūtas vājināšana – maldās. Abi pasākumi ir pēdējais, ko darīt: izmaksas nepārprotami atsver šaubīgos ieguvumus. Visbeidzot tikai pirms trim gadiem valsts iestādes ar lielām grūtībām apstādināja kapitāla aizplūšanu un stabilizēja finanšu sistēmu.

Spēcīgāka juaņa ir svarīgs Ķīnas Tautas Republikas Bankas politikas elements. Savukārt lielā iesaiste ASV parādā ir rezultāts lielajam tirdzniecības bilances pārpalikumam. Pēkšņs vērtspapīru pieplūdums var nebūt produktīvs, jo beigu beigās tas palīdzētu Savienotajām Valstīm pārvarēt deficītu.

 

Autors: Bartosz Sawicki, TMS Europe


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv