Kas ir maržinālā tirdzniecība jeb tirdzniecība ar aizņemtajiem līdzekļiem?

Treideri | 16. jūnijs 2012 16:07
Kas ir maržinālā tirdzniecība jeb tirdzniecība ar aizņemtajiem līdzekļiem?

Maržinālā tirdzniecība ir pievilcīga, jo šeit nenotiek valūtu reāla piegāde, kā arī investoram ir iespēja tirgoties ar aizņemtu kapitālu, izmantojot brokera piešķirto kredītplecu. Ko nozīmē aizņemts kapitāls un kredītplecs?

Tas nozīmē to, ka, noguldot maržinālajā valūtu tirdzniecības kontā, teiksim 10’000 EUR, investors var rīkoties ar summu, kas ir 50 vai pat vairāk reižu lielāka. Ar cik reižu lielāku aizņemto summu investors var rīkoties, to nosaka maksimālais kredītplecs, kuru investoram nosaka brokeris.

Piemērs. Investors nogulda valūtu tirdzniecības kontā 10’000 EUR. Ja nebūtu brokera piešķirtā kredītpleca, tad investors varētu tirgoties tikai ar šiem 10’000 EUR. Bet, tā kā investoram ir pieejams kredītplecs, tad viņš var veikt valūtu tirdzniecības darījumus ar lielāku summu. Parasti brokeri klientiem piešķir kredītplecu 1:50 līdz 1:200. Pieņemsim, ka kredītplecs ir 1:50. Tas nozīmē, ka investors, kuram valūtu tirdzniecības kontā ir 10’000 EUR var tirgoties ar summu, kas ir līdz pat 50 reižu lielāka. Dotajā gadījumā tas būtu 500’000 EUR.

Maržinālā tirdzniecība neparedz valūtu reālu piegādi. Lai labāk izprastu, ko tas nozīmē, turpināsim iepriekšējo piemēru:

Investors valūtu tirdzniecības kontā ir noguldījis 10’000 EUR, savukārt, brokeris viņam ir piešķīris kredītplecu 1:50, tātad maksimālais apjoms, ar kādu investors dotajā brīdī var veikt valūtu tirdzniecības darījumus, ir 500’000 EUR. Investors nolemj pirkt 200’000 EUR/USD jeb, citiem vārdiem sakot, nopirkt 200’000 EUR pret USD.

Atcerieties, ka, veicot valūtu tirdzniecības darījumus ar kādu valūtu pāri, tiek veikta divu valūtu tirdzniecības kombinācija. Mūsu piemērā, investoram pērkot EURUSD, EUR tiek pirkts, savukārt USD vienlaikus tiek pārdots. Ja investors vēlētos pārdot EURUSD, tad tas nozīmētu, ka viņš pārdod EUR un vienlaicīgi pērk USD.

Vai, investoram pērkot 200’000 EUR/USD, viņa kontā tiks ieskaitīti 200’000 EUR? Vai varbūt tiks norēķināti USD? Nē, nekas tamlīdzīgs nenotiks, jo maržinālā tirdzniecība neparedz valūtu reālu piegādi. Maržinālā tirdzniecība ļauj investoram ieguldīt tikai nelielu procentu no pilnās darījuma summas. Tādā veidā investoram tiek dota iespēja pārdot un pirkt lielas valūtas summas, ieguldot salīdzinoši nelielu kapitālu. Šāda iespēja piedāvā gūt ievērojamu peļņu pat pie nelielām valūtu kursu svārstībām. (Kā aprēķina peļnu vai zaudējumus no valūtu maržinālajām operācijām, Jūs varat uzzināt publikācijā “Peļņas un zaudējumu aprēķināšana no valūtu maržinālajām operācijām”). Šis apstāklis neapšaubāmi padara maržinālās valūtu operācijas par īpaši pievilcīgām spekulēšanai. Un tomēr der atcerēties, ka tās ir saistītas arī ar augstu riska pakāpi.

Lai labāk izprastu maržinālo operāciju pievilcību un riskus, iesakām izlasīt publikāciju “Kredītplecs”.

©RM-Forex

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv