Karnī devis mājienu, ka likmes paaugstinājuma nebūs – mārciņa krīt

Treideri.lv | 20. aprīlis 2018 17:58
Karnī devis mājienu, ka likmes paaugstinājuma nebūs – mārciņa krīt

Anglijas Bankas vadītājs Marks Karnī negaidīti atdzesējis tirgus dalībniekus, kuri no regulatora nākošmēnes gaidīja likmes paaugstinājumu.

Paaugstinājuma maijā nebūs

Daudzi investori uzskatīja, ka procentu likmes paaugstinājums tiem jau kabatā, taču Karnī intervija BBC izprovocēja mārciņas kritumu, jo CB vadītājs paziņoja, ka monetārā vadība lēmumus pieņems, rēķinoties ar to, ka šogad būs vēl citas sanāksmes, kurās iespējams ieviest zināmus pasākumus. Ar to pietika, lai liktu apšaubīt maija paaugstināšanu. Rezultātā šī soļa iespējamība, ko tirgi šobrīd ieceno, nesasniedz pat 50%, kaut gan nedēļas sākumā tā pārsniedza 80%.

Karnī nekad nav priekšlaicīgi publiskojis bankas nākošo soli attiecībā uz likmēm, taču, ja maijā tas netiks paziņots, tas var atsaukt atmiņā 2014. gada notikumus, kad regulators strauji un negaidīti mainīja savu pozīciju, kas radīja Krnī “neuzticamo” reputāciju.

Pie visa vainīga ekonomika

Karnī komentāri izskanēja drīz pēc tam, kad Lielbritānija šonedēļ publicēja prognozes pievīlušos inflācijas datus, kur kritušies mazumtirdzniecības pārdošanu rādītāji un arī darba tirgus statistika izrādījusies neviennozīmīga.

CB vadītājs nenoliedza pēdējo atskaišu vājumu, atzīstot, ka patērētāju aktivitātes indikatori un “maigie dati”, kas atspoguļo pārliecības, noskaņojuma un prognožu radītājus, šobrīd rada spiedienu uz Monetārās politikas komiteju (MPC), taču viņš piebilda, ka MPC locekļi saglabās mieru un maija sanāksmē vērtēs ekonomiku kopumā.

Brexit pastiprina nenoteiktību

SVF sanāksmes kuluāros paustajos komentāros, Karnī likmes paaugstināšanu šogad nosauca par “iespējamu”. Viņš arī uzsvēra, ka centrālajai bankai nāksies koriģēt savus lēmumus, ņemot vērā Brexit pārrunas un galīgo “šķiršanās” darījumu, lai saglabātu ekonomikas stabilitāti. Galvenokārt, Karnī izcēlis nenoteiktības nelabvēlīgo ietekmi, kas saistītas ar Lielbritānijas un ES tirdzniecības attiecībām nākotnē, paziņojot, ka šis faktors traucē investīciju pieplūdumam ekonomikā.

Un kas tālāk?

Tagad tirgus ar 100% pārliecību gaida likmes paaugstināšanu vien novembrī, kaut gan norāda uz šāda soļa iespējamību arī augustā. Nākošā svarīgā Lielbritānijas atskaite būs pirmā IKP relīze par 1. ceturksni, kas ieplānota 27. aprīlī.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv