Kāpums akciju tirgos: ekonomika ir baisāka par Trampu

Treideri.lv | 4. aprīlis 2017 14:27
Kāpums akciju tirgos: ekonomika ir baisāka par Trampu

Bobs Dolls, kuram ir bagāta pieredze kapitāla pārvaldīšanā, uzskata, ka kāpumu akciju tirgos drīzāk apturēs ekonomika, nekā Trampa ķīvēšanās ar Kongresu, uz ko tā koncentrējušies treideri.

Optimisms attiecībā uz amerikāņu ekonomiku acīmredzami nav attaisnots, bet tas nozīmē, ka atdzišanas pazīmju gadījumā investorus gaida nepatīkams pārsteigums, uzskata Nuveen Asset Management LLC galvenais akciju tirgus stratēģis un portfeļu pārvaldnieks Bobs Dolls. Īstermiņa perspektīvā var ciest akcijas un augsta ienesīguma obligācija, pie tam, pārdošanas var iegūt apjomīgu raksturu, brīdina eksperts. Ilgāka termiņa perspektīvā viņš gan attiecībā uz akciju indeksiem saglabā optimistisku prognozi.

Attiecībā uz vidēja un ilgtermiņa perspektīvām riska aktīvu tirgos mēs joprojām esam noskaņoti optimistiski, taču tajā pat laikā saglabājam piesardzību īstermiņa prognožu aspektā. Un runa nav tikai par politiku. Ekonomika uz tirgu var radīt jūtamāku negatīvu spiedienu”,

– raksta Dolls. Savās prognozēs Nuveen pārvaldnieks ir vienisprātis ar Fundstrat Global Advisors LLC pārvaldošo partneri Tomasu Dž. Lī, kurš arī prognozē S&P 500 korekciju. Amerikāņu indeksu astoņu gadu vēršu gājiens vairākkārtīgi jaucis galvu pesimistiem, kuri gaidīja kritumu. Taču šī brīža situācijā, kaut arī Dolls pieturas pie optimistiskiem uzskatiem attiecībā uz ilgtermiņa perspektīvām, viņa īstermiņa prognozes izskatās pavisam citādas.

ASV ekonomikas iespaidīgie signāli snieguši akciju tirgum paātrinājumu, akciju cenas pagājušā gada laikā augušas par vairāk kā 3 triljoniem dolāru. Patēriņa noskaņojumu indikatori Savienotajās Valstīs atrodas vairāk kā 10 gadu maksimumos. Taču vakardienas vājie automašīnu pārdošanas rādītāji liecina, ka amerikāņi kļuvuši taupīgāki un tiecas samazināt savus izdevumus.

Pēdējas FRS sanāksmes, kur regulators paaugstināja likmes, protokols tiks publiskots trešdienas vakarā. Un šis notikums kļūs par vēl vienu iespēju investoriem, kas cenšas novērtēt monetārās varas attieksmi pret ekonomikas potenciālu tās noturības pret tālāku normalizāciju aspektā.

Kas attiecas uz politiku, Dolls norāda uz progresa trūkumu budžeta saskaņošanā un šķēršļiem nodokļu reformas realizācijas ceļā. Eksperts norāda, ka galu galā likumprojekts par nodokļu samazināšanu tiks pieņemts, kaut arī reformas mērogs var izrādīties mazāks, nekā tika prognozēts. Dolla galvenais arguments par labu īstermiņa akciju kritumam ir pārāk optimistiskais investoru noskaņojums attiecībā uz ekonomiku. Taču stratēģis atzīst, ka pagaidām nav skaidrs, kurš tieši faktors var izjaukt labvēlīgo ekonomisko ainu.

Mēs negaidām iespaidīgu ekonomiskās izaugsmes palēninājumu, taču arī nepārtrauktu iespaidīgu datu virkni diez vai ieraudzīsim”,

– prognozē Dolls, piebilstot, ka noteiktā etapā IKP var “paklupt” pār rūpniecības sektoru, zemajām naftas cenām, sliktākiem datiem no Ķīnas un dažiem citiem faktoriem, kas var izprovocēt bēgšanu no riskiem.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv