Kāpēc dolāra kurss pēc spēcīgiem ASV IKP datiem krīt?

Treideri.lv | 26. aprīlis 2019 16:45
Kāpēc dolāra kurss pēc spēcīgiem ASV IKP datiem krīt?

Dolārs zaudē iegūto, jo treideri pārskata ASV IKP atskaiti.

Dolāra vērtība pēc īslaicīga pieauguma sarukusi. Un tas viss noticis reaģējot uz ASV IKP 1. ceturkšņa datiem, kas liecina, ka ekonomiskā izaugsme pārspējusi prognozes, sasniedzot 3.2% gada izteiksmē salīdzinājumā ar analītiķu prognozētajiem 2.3%, neskatoties uz to, ka bāzes PCE rādītāji neattaisnoja prognozes.

“Izkropļotie” IKP dati nenodrošina atbalstu dolāram, paziņojuši Rabobank analītiķi. Dolāra kurss, pēc spēcīgo 1. ceturkšņa IKP datu publikācijas, sākotnēji pieauga, taču ātri vien cenas devās pretējā virzienā, jo tirgus dalībnieki izanalizēja datu “izkropļojumu”, situāciju skaidro Rabobank valūtu stratēģiju vadītāja Džeina Folija.

Tirdzniecības kari noveduši pie rezervju uzkrājuma un mākslīga tīrā eksporta pieauguma šajā ceturksnī, jo imports pieauga 4. ceturksnī”,

– norādījusi Folija.

Pēc viņas teiktā, daļēja valdības darba apturēšana bija vēl viens kropļojošs faktors.

Bloomberg dolāra indekss dažu minūšu laikā pēc atskaites pieauga par 0.2%, taču tūlīt pat viss pieaugums tika neitralizēts. Šobrīd tas tirgojas zem atvēršanas cenas. Dolārs zaudē vērtību uz peļņas fiksācijas fona, tāpat lejupslīdi veicina modeļu fondi, jo UST ienesīgums samazinās pēc detalizētas ASV IKP rādītāju analīzes. EUR/USD kurss turpina pieaugt, sasniedzot sesijas maksimumu 1.1161.

Makro-konti izlikuši oferus pie 1.1165, savukārt 1.1170 tiek uzskatīts par nozīmīgu pretestības līmeni.

ASV ekonomiskā izaugsme 1. cet. paātrinājusies un pārsniegusi prognozes, iegūstot būtisku atbalstu no rezervju un tirdzniecības puses, kuru dinamika neitralizējusi patēriņa izdevumu palēnināšanos.

Būtisku daļu ekonomikas veidojošo patēriņa izdevumu pieaugums nedaudz pārsniedzis prognozes, tikmēr investīcijas uzņēmējdarbībā sarukušas. Inflācijas rādītājs, kuru izmanto FRS, personīgā patēriņa izdevumu cenu indekss, neskaitot pārtikas produktus un energonesējus, samazinājis pieauguma tempus līdz 1.3%, kas ir jūtami zemāk par politiķu nosprausto 2% mērķa rādītāju.

Pirmais IKP pieauguma tempu paātrinājums kopš 2018. gada vidus atspoguļo lielāko kopējo pieaugumu kopš 2013. gada divām tipiski nestabilām komponentēm – rezervēm un tirdzniecībai – kas var radīt spiedienu uz ekonomiku gada beigās.

Neskatoties uz to, ka darba algu stabils pieaugums un FRS pacietība attiecībā uz likmju paaugstināšanu palīdzēs pagarināt vēsturē pašu ilgstošāko IKP pieaugumu jūlijā, nodokļu pazemināšanas sarūkošā ietekme un globālā palēnināšanās nozīmē, ka prezidenta Donalda Trampa mērķis – stabila 3% izaugsme tik un tā būs grūti sasniedzams.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv