Kamēr finanšu tirgi apspriež Trampa tarifus, kriptovalūtas izmanto cilvēciskās vājības

Treideri.lv | 26. marts 2018 11:22
Kamēr finanšu tirgi apspriež Trampa tarifus, kriptovalūtas izmanto cilvēciskās vājības

Akciju indeksi atrodas zem spiediena nesenās nenoteiktības dēļ, kuru izraisīja Trampa tarifu politika. Jēna atgūstas no dienas minimumiem, pārējās valūtas konsolidējas diapazonos, Digitālo katīvu tirgū viss mierīgi – kamēr nav sācies kārtējais mākslīgi radītās panikas vai ažiotāžas vilnis.

Kriptovalūtu tirgus kaislības

Kriptovalūtas pirmdien Āzijas tirgos nedaudz kritās, visi kāpma mēģinājumi beidzās neveiksmīgi, neatkarīgi no pozitīvu ziņu klātbūtnes va iztrūkuma. Tirgu virza baumas, emocijas un manipulācijas, un pēdējais stāsts par Binance ir uzskatāms piemērs. Visas kriptovalūtas piedzīvoja kritumu, kad izdevums Asia Nekkei publicēja rakstu par to, ka Japānas regulators draud lielākajai kriptovalūtu biržai Binance ar kriminālvajāšanu, ko pēc tam kāri pārpublicēja visi pasaules mediji, izdomājot arvien briesmīgākus virsrkastus.

Ziņa izrādījās ne īsti meli, drīzāk, no mušas izpūsts zīlonis, pēc principa “bez meliem skaisti nepateiksi”. Kā vēlāk noskadrojās, Japānas Finanšu pakalpojumu pārvalde tiešām biržai adresējusi brīdinājumu sakarā ar darbošanos bez licences. Attiecīgs dokuments publicēts oficiālajā regulatora vietnē, taču neiet runa par kādu krimnālvajāšanu. Vismaz pagaidām.

Vēl viens nesens piemērs – kriptovalūtas Ripple (XRP) straujais cenas kāpums, reaģējot uz baumām par to, ka it kā amerikāņu birža Coinbase grasās to pievienot savu tirgojamo instrumentu sarakstam. Sensācija, kas radusies pateicoties nepārbaudītiem faktiem par to, ka Ripple un Coinbase vadītāji uzstāsies CNBC, strauji pāršalca internetu, izprovocējot strauju XRP kursa kāpumu un tik pat strauji kritumu, kad noskaidrojās, ka Coinbase negrasās pievienot Ripple, savukārt kompāniju vadītāji tiešām uzstājas CNBC vienā dienā, taču dažādos laikos.

Akciju tirgus Baltā nama tarifu politika izsitusi no ierindas

Tikmēr Āzijas akciju tirgi joprojām šķiet apmulsuši. Tokijas un Honkongas indeksi daļēji atguvuši rīta zaudējumus, savukārt Dienvidkorejas kompāniju akcijas pārgājušas zaļajā zonā, sekojot S&P 500 nākotnes līgumiem. Investori turpina aptvert iespējamos ASV un Ķīnas tirdzniecības karu iznākumus – abas puses jau paziņojušas par importa nodevu ieviešanu virknei preču – pie tam ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins, kā parasti, cenšas mīkstināt Trampa skarbo komentāru sekas.

Uzstājoties intervijā Fox News Mnučins paudis piesardzīgu cerību, ka puses spēs vienoties un izvairīties no Trampa izsludinātajiem tarifiem par vismaz 50 mljardiem dolāru gadā. Bez tam, prezidenta adminstrācija jau paziņojusi, ka izdarīs izņēmumus virknei tirdzniecības partneru, tajā skaitā Dienvidkorejai. Šāda pieeja tikai pastiprina nenoteiktību tirgū un traucē treideriem novērtēt gaidāmo pasākumu sekas.

Valūtu tirgi gatavojas zemai likviditātei pirms Lieldienu svinībām

Valūtu tirgū viss interesantākais šobrīd saistīts ar Japānas jēnu, kura sākusi tirdzniecību ar nelielu negatīvu cenu pārrāvumu un notestējusi minimumus ap 104.63. Tokijas sesijā tas ātri tika nosegts, taču USD/JPY centieni pakāpties virs 105.00 tā arī nevainagojās panākumiem. Nervozitāte un nenoteiktība ap tirdzniecības politiku, kā arī kritums akciju tirgos, visdrīzāk, stimulēs pieprasījumu pēc jēnas, nedodot tai iespēju stirpākai korekcijai no sasniegtajiem maksimumiem. EUR/JPY piektdien uz īsu laiku nokrita zem 129.00 atzīmes, bet tagad tirgojas ap 129.70. GBP/JPY atguvies no 147.67 līdz šī brīža 148.45.

Eiro un mārciņas dinamiku šonedēļ noteiks Briseles un Londonas komentāri. Pustukšais makroekonomiskais kalendārs atstāj Eiropas valūtas tehnisko faktoru un politikas ziņā, tajāpat laikā likviditātes samazināšanās īsajā pirmssvētku nedēļā var pastiprināt volatilitāti un izprovocēt asas cenu reakcijas uz Eiropas un Lielbritānijas valdību paziņojumiem.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv