Kāda novērotāja viedoklis: zelts sasniegs kosmisku cenu – 20 000 USD par unci

Treideri.lv | 6. februāris 2020 19:10
Kāda novērotāja viedoklis: zelts sasniegs kosmisku cenu – 20 000 USD par unci

Varat  saukt mani par traku, taču es pieļauju zelta cenu 5 000 un pat 20 000 dolāru par unci. Es salīdzinu, kas ar zelta cenu noticis pēdējos 15 gados un kopš 1971. gada, kad dolārs zaudēja piesaisti zeltam.

Analīzē ņemtas vērā recesijas, procent likmes, inflācija, centrālās bankas darbība, naudas drukāšana. Taču šajā stāstā ir arī cits pavērsiens: zelta cena var arī krist. Es arī paskaidrošu, kāpēc es zelta rūpniekus uzskatu par labāko investīciju hedžējot ar zelta palīdzību.

Vai mēs redzēsim zeltu pie 5 000 un 20 000?

Labdien, cienījamie investori! Tagad, kad es saku, ka zelts sasniegs 5 000 vai 20 000, tas izklausās neprātīgi, un jūs varbūt domājat, ka Svens zaudējis prātu. Taču es vēlos parādīt iemeslu, kāpēc es saku, ka zelts nākošajos 10-15 gados sasniegs 5 000 un pat 20 000.

Un tā, sāksim uzreiz ar manām pārdomām, kāpēc mēs redzēsim zelta stieņu cenu vismaz 5 000 dolāru līmenī, turklāt ar potenciālu sasniegt 20 000 un vairāk. Tā ir tīra tehniskā analīze. Taču, ja paskatāmies ilgtermiņa grafikos, nevis – kas notika vakar, vai pagājušajā mēnesī, gadā, ilgtermiņa grafiki parāda, kas notiek ar jebkādu preču pamatu, un tāpēc es vēlos paskatīties uz zelta grafiku kopš 1970-tajiem gadiem, kad 1971. gadā dolārs tika atsaistīts no zelta. Un kopš tā laika varam paskatīties, kas noticis ar zeltu attiecībā pret dolāru.

Zelta cenu analīze

Ja kāds 1999. gadā būtu teicis, ka pēc 15 gadiem zelta cena būs gandrīz 2 000, šo cilvēku uzskatītu par traku. Tā kā nekautrējieties saukt mani par traku, ja es tagad teikšu, ka zelta cena sasniegs 5 000 vai pat 20 000 līmeni. Tikai neaizmirstiet par 1999. gadu. Kas notika ar zelta cenām, kas no 250-260 uzlēca līdz šī brīža līmeņiem? Tas ir vairāk kā pieckārtējs pieaugums. Un šis pieaugums notiek ļoti, ļoti zemas inflācijas un procentu likmju pazemināšanas apstākļos

Un tā, procentu likmes samazinās, zelta cenas pieaug. Loģiski, rodas vairāk naudas, kvantitatīvo stimulu un visa pārējā. Tagad ļaujiet man uzdot jautājumu. Ko darīs FRS, ECB, Ķīnas un Japānas centrālās bankas, kad kārtējā ekonomiskā lejupslīde iedragās pasaules ekonomiku?

Cilvēki vairs netic, ka atkal gaidāma recesija. Taču no senseniem laikiem cilvēka ekonomika darbojas cikliski, pati daba ir cikliska. Mēs neizbēgami redzēsim lejupslīdi. Mums vienmēr patīk veicināt izaugsmi, kamēr tā notiek, taču pēc tam sākas lejupslīde, pēc kuras mēs atkal dzenam ekonomiku augstākos līmeņos. Svarīgi, lai tā vienmēr būtu augstāk par minimumiem un sasniegtu jaunus augstumus, tas ekonomikai ir ļoti būtiski.

Lejupslīde un dārgmetāli

Taču, kas notiks nākošajā recesijā? Jo, agrāk vai vēlāk, taču tā pienāks. Ko darīs FRS un pārējās centrālās bankas? Tās drukās vairāk naudas, palielinās kvantitatīvos stimulus, un mēs dzīvosim ar negatīvām procentu likmēm.

Parasti FRS procentu likmes pazemināja par 5.5%. Tādējādi likmes var pazemināties līdz -4%. Zelta cenai jāturpina pieaugt. Kopš 1999. gada tā pieaugusi piecas reizes. Ja tā pieaugs vēl piecas reizes, mēs iegūsim 6 000 par unci. Tāpēc nākošajā recesijā es prognozēju zelta cenu ap 5 000 – 6 000 USD.

Centrālās bankas politika un zelts

Tagad ļaujiet man parādīt jums mērķa cenu 20 000 dolāru par unci. Ja nedaudz atgriežamies 1970-tajos gados, zelta stieņu cena bija ap 40 dolāriem par unci. Bet pēc tam līdz 1980-tajiem gadiem tās pieauga līdz 600 dolāriem par unci. Tas ir 15 kārtējs pieaugums 10 gadu laikā. Kāda ir atšķirība starp 70-tajiem gadiem un mūsdienām?

70-tajos gados inflācijas līmenis bija ārkārtīgi augsts, tāpēc zelts kalpoja kā aizsardzība pret inflāciju. Ja ieraudzīsim kombināciju ekonomikas un inflācijas lejupslīdes veidā, tā jau būs stagflācija. Šajā gadījumā es prognozēju zelta cenas 20 000 līmenī. Tā kā centrālās bankas zaudēs kontroli pār notiekošo, nauda zaudēs vērtību. Par sevi atgādinās Veimāras republika un hiperinflācija. Un lūk, jums dažu gadu laikā zelts ir pie cenas 20 000 ASV dolāri par unci. Tā kā tas ir pilnīgi iespējams, un es pat teiktu, ka esmu pārliecināts, ka tā tas notiks.

Es nezinu kad, bet kaut kad nākotnē tas notiks. Tāpēc pats svarīgākais, kas jādara, jānodrošina daļa sava portfeļa. Un pats lieliskākais ir tas, ka jums nepieciešama maza daļa sava portfeļa, piemēram, zelta ieguves rūpnieku akcijām, neliela daļa, kas jūs hedžē no visa, kas var notikt nākotnē. Ir svarīgi saglabāt nelielu portfeļa daļu. Nevajag 50%-100% ieguldīt zelta ieguvē. Un pēc tam, pēc dažiem gadiem, mēs būsim bagāti. Taču tas nebūs tik ātri.

Zelta cena – mērķis

Taču īstermiņa perspektīvā mēs vēl varam ieraudzīt zeltu zem 1 000, zem 800 un pat lejupslīdi līdz 600. Man tas nebūs pārsteigums. Un šeit es zinu, ka zaudēju daudz lasītāju, jo cilvēki vēlas iegūt apstiprinājumu savām idejām.

Diemžēl, ne es, ne kāds cits pasaulē nezina, kas notiks īstermiņā, vidējā termiņā un ilgtermiņa perspektīvā, kā arī – kad tieši tas notiks. Vienīgais, ko varam darīt, mēs varam izvērtēt scenārijus, šo scenāriju iespējamību, bet pēc tam attiecīgā veidā koriģēt savu portfeli. Mēs zinām, ka pasaule nav lineāra: nav nekādas garantijas, ka tas, kas noticis pēdējos astoņos gados, notiks nākošajos astoņos. Tāpēc jābūt gataviem.

Kā tas varētu notikt

Un ļaujiet man parādīt jums scenāriju, kad zelta stieņu cenas noslīdēs zem 1 000. Ja procentu likmes sāks pieaugt, ja ekonomika attīstīsies, viss būs labi. FRS sāks samazināt bilanci, ECB samazinās obligāciju iegādes apjomus, Japānas banka sāks pārdot akcijas. Tas ir viens piemērs, kas var notikt. Iespējams, ka tas nenotiks, taču tas var notikt. Tad zelts, kuram nav ienesīguma, tiks izpārdots, un tā vērtība saruks ļoti strauji. Tādējādi no šī brīža līmeņiem tas ļoti viegli var noslīdēt zem 1 000.

Šajā gadījumā, un tieši šī iemesla dēļ, ļoti svarīgi ir zelta ražotāju akcijās ieguldīt tikai dažus procentus no portfeļa. Zeltā jūs zaudējat 50%, ja jums pieder fizisks zelts, savukārt, ja jūsu īpašumā ir zelta ieguves kompāniju akcijas, jūs zaudējat 80-90%.

Es nezinu, kas notiks vispirms, vai mēs ieraudzīsim 5 000, vai 600, vai pat 500. Ja skatāmies uz zelta ieguves kompāniju akciju cenu līkni, tad zem 1 000 atzīmes vairumam no tām būs problēmas. Taču mēs nevaram lūkoties uz zeltu no preču skatupunkta, jo stieņu cenas reaģē uz noskaņojumiem, nevis rūpnieciskajiem faktoriem vai ko tamlīdzīgu. Un tā, ir jāpatur acīs cenu līkne, taču nevajag to uztvert kā vienīgo faktu.

Zelta cenas – secinājums

Un tā, noslēgumā es atkal saku, ka 5 000 noteikti, 20 000 – iespējams, burzmā, kad tiek drukāts daudz naudas, bet centrālās bankas zaudē kontroli pār pašreizējo ekonomiku. Lūk kāpēc es jau tagad pērku zelta ieguves kompāniju akcijas. Un es esmu gatavs tam, ja zelts noslīdēs līdz 800, esmu gatavs zaudēt 80% no sava portfeļa, tas ir normāli.

Ja tas notiks, es atjaunošu bilanci un pirkšu vēl vairāk. Nav cita veida kā investēt zeltā, taču ir ļoti svarīgi iekļaut zeltu savā portfelī, lai būtu iespējams hedžēties un aizsargāties. Atcerieties, zems risks, augsts ienesīgums ir tas, kas rada apmierinājumu, stabilu peļņu ilgtermiņā.

Autors: Svens Karlins

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. sds

    Prātīgs novērotājs.Ap 5kUSD varētu būt pēc 5 gadiem.Bet 5 gadu laikā būs viskautkas, kam pieaugums būs vairāk par 200%.

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv