Kā viltus ziņas par “tirdzniecības kariem” ietekmē tirgus

Treideri.lv | 26. jūnijs 2018 14:20
Kā viltus ziņas par “tirdzniecības kariem” ietekmē tirgus

ASV un Ķīnas attiecību saasināšanos pavada informācijas noplūdes, uz kurām pirmie reaģē tirgi. Kas un kā šāda veidā manipulē ar akciju cenām?

Bažas par “tirdzniecības karu” eskalāciju ASV un Ķīnas starpā pirmdien sagrāva amerikāņu tirgu: S&P 500 un Dow Jones zaudēja aptuveni 1,5%, savukārt augsto tehnoloģiju Nasdaq – vairāk kā 2%.

Kritumu izprovocēja The Wall Street Journal publikācija, kurā teikts, ka amerikāņu administrācija plāno ierobežot ar ĶTR saistīto kompāniju investīcijas ASV izstrādātajās tehnoloģijās.

Pēc izdevuma avota informācijas, šādā veidā Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps cer novērst nozīmīgu tehnoloģiju eksportu uz Ķīnu un traucēt programmas Made in China 2025 realizāciju, kas paredz ĶTR līdera lomas iegūšanu desmit nozīmīgākajās nozarēs.

Tieši šis raksts pirmdien kļuva par galveno tēmu tirgos, taču jau vakarā ASV prezidenta padomnieks tirdzniecības jautājumos Pīters Navarro šo informāciju noliedza.

Tirgus reaģēja pozitīvi un daļu zaudējumu atguva. Pats interesantākais ir tas, ka Navarro paziņojums informācijas aģentūru lentēs parādījās tieši brīdī, kad S&P 500 indekss sasniedza nozīmīgu atbalsta līmeni.

Acīmredzams, ka ar dažādu paziņojumu un publikāciju palīdzību notiek banāla tirgus manipulācija. Tā vai citādi, indeksi tik un tā dienu noslēdza dziļos mīnusos.

Arī Ķīnā stāvoklis nav spīdošs: galvenais akciju indekss Shanghai Composit, pēc būtības, iegājis negatīva tirgus stadijā. No janvāra maksimumiem šis akciju tirgus indikators jau zaudējis 22.5%.

Tikmēr “tirdzniecības kara ietvaros” juaņa kurss pret dolāru turpina kristies. No maksimumiem, kas sasniegti martā, tas jau krities par aptuveni 5%.

Klāt vēl pieliekam interesantu informāciju, ko izplatījis Bloomberg. Globālā tirdzniecība palēninājusies vēl pirms Tramps sāka agresīvo politiku attiecībā pret Ķīnu, respektīvi, pirms “tirdzniecības karu” sākuma. Pasaules tirdzniecības tempi strauji saruka 2018. gada sākumā. Indekss, ko ik mēnesi aprēķina Nīderlandes ekonomiskās politikas analīzes institūts, aprīlī nokrities līdz -0.6%.

Uz pilna mēroga “tirdzniecības karu” draudu fona izskan bažas par iespējamu recesiju pasaules ekonomikā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv