Kā minūtes laikā uz GBP/USD nopelnīt $500 000 un kļūt par starptautiska skandāla zvaigzni?

Treideri.lv | 17. oktobris 2017 14:28
Kā minūtes laikā uz GBP/USD nopelnīt $500 000 un kļūt par starptautiska skandāla zvaigzni?

Ņujorkā notiek tiesas process pret vairākiem bijušajiem HSBC valūtu treideriem, kurus apsūdz dienesta stāvokļa izmantošanā nelikumīgas peļņas gūšanai.

Kā zināms no tiesas procesa materiāliem, 2011. gadā kompānijai Cairn Energy bija nepieciešams 3.5 miljardus ASV dolārus konvertēt Lielbritānijas mārciņās, un tā šim uzdevumam izvēlējās britu HSBC. Tieši pirms šīs operācijas veikšanas nu jau bijušais bankas valūtu treideris Marks Džonsons apzvanīja vairākus kolēģus visā pasaulē, telefonsarunā pieminot frāzi “Mans pulkstenis rāda nepareizu laiku”. Pēc tam apziņotie treideri savos kontos atvēra attiecīgus darījumus mārciņas/dolāra pārī, tādējādi kopumā nopelnot $8 miljardus. Vakar uzklausīšanā ASV apsūdzības uzturētājs paziņoja, ka šī darījuma rezultātā Džonsona kunga personīgā peļņa sasniegusi $500 000.

Atgādinām, ka Džonsona kungs pirms gada tika aizturēts Ņujorkā Džona Kenedija lidostā, bet pirms tam izmeklēšana ilga trīs gadus un tās laikā atklājās, ka dažās investīciju bankās valūtu mahinācijas bija gandrīz vai ikdiena. 2014. gada novembrī šī skandāla noregulēšanas ietvaros HSBC amerikāņu un britu regulatoriem soda naudās samaksāja $618 miljonus. Augustā banka paziņoja, ka rezervējusi vēl $1.3 miljardus jaunu sankciju gadījumam.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv