Kā eiro nonācis līdz carry-trade statusam

Treideri.lv | 5. decembris 2019 17:31
Kā eiro nonācis līdz carry-trade statusam

Tirgos ir sākusies “režīma maiņa”, jo eiro tagad konkurē ar jenu par bāzes valūtas statusu spekulatīvai tirdzniecībai uz procentu likmju starpībām.

Pēc Deutsche Bank datiem, eiro ir iegājis jaunā fāzē, konkurējot ar Japānas jenu kā valūtu, kuru visi vēlas aizņemties, bet neviens nevēlas ilgstoši turēt.

Pēc bankas analītiķa Džordža Saravelosa vārdiem, strauji pieaugot investīciju plūsmai, no eiro kursa pret dolāru varētu gaidīt pieaugumu līdz 1.40. Taču tā vietā, citu pretēja virziena plūsmu iespaidā, vienotā valūta spiežas tuvāk 1.10.

Pēc eksperta teiktā, Eiropa ir kļuvusi par milzu aizdevēju pārējai pasaulei, kas iezīmē svarīgas valūtas režīma izmaiņas. Eirozonas bankas izsniedz kredītus nerezidentiem tādā apjomā, kāds nav redzēts kopš 2008. gada, un strauji palielinās arī ārpus Eiropas banku izsniegtās eiro valūtā izteiktās saistības.

Eirozonas maksājumu bilances proficīts pēdējo 12 mēnešu laikā bijis 455 miljardi eiro. Tomēr saskaņā ar Deutsche Bank aprēķiniem aptuveni divas trešdaļas no šīs summas ir saistītas ar kreditēšanu.

“Neviens nevēlas turēt eiro kā aktīvu, bet visi vēlas, lai tas būtu kā pasīvs”, – stāsta Saraveloss. “Tā rezultātā Eirozona kļūst par jauno starptautiskās finanšu sistēmas likviditātes nodrošinātāju pasaulē”.

“Šīs izmaiņas eiro dinamikā, no vienas puses, neļauj tam augt, no otras puses, kavē valūtas kursa volatilitāti periodos, kad investori ir gatavi ieguldīt riskantos aktīvos”, – pārliecināts Saraveloss. Tomēr šajā gadījumā eiro būs neaizsargāts un pakļauts straujiem lēcieniem panikas periodos finanšu tirgos, kas ir pretrunā ar tā tradicionālajiem tirdzniecības modeļiem.

Citiem vārdiem sakot, eiro darbosies tāpat kā Japānas jena, kas jau sen ir nodrošinājusi finansēšanas valūtas statusu carry trade stratēģiju ietvaros.

“Eiro, visticamāk, demonstrēs uzvedību, kas raksturīga carry trade stratēģijām, kad valūtas maiņas kurss pakāpeniski samazinās un strauji pieaug straujās pozīciju slēgšanas dēļ”, – skaidro Saraveloss.

Viņš minēja vairākus šādas uzvedības piemērus, piemēram, Eiropas eksportētājs, kurš nolēmis saglabāt pārdošanas ieņēmumus dolāros un noguldīt tos kontā Amerikas bankā, to var izdarīt, lai izvairītos no ārkārtīgi zemām vai pat negatīvām procentu likmēm Eirozonā. Trīs mēnešu likmes ASV ir aptuveni 1,9%, salīdzinot ar 0,4% Eirozonā.

Tikmēr amerikāņu uzņēmums var izmantot lētu finansējumu eiro, lai emitētu obligācijas eiro, un pēc tam ieņēmumus konvertētu dolāros. Turklāt liels uzņēmums jaunattīstības tirgū var ņemt aizdevumu eiro no Eiropas bankas un pēc tam saņemtos līdzekļus izmantot, lai finansētu darbības, kas nav saistītas ar eiro.

“Eiropas bankas ir kļuvušas par kredītu avotu pārējai pasaulei”, – raksta Saraveloss. “Eiropa kļūst par jauno carry trade centru”.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv