Juaņa kurss pret dolāru nedēļu noslēdzis ar lielāko kritumu kopš augusta devalvācijas

Treideri.lv | 11. decembris 2015 15:42
Juaņa kurss pret dolāru nedēļu noslēdzis ar lielāko kritumu kopš augusta devalvācijas

Juaņa kurss pret ASV dolāru šo nedēļu noslēdzis ar būtiskāko kritumu kopš Ķīnas Tautas Bankas nacionālās valūtas devalvācijas šī gada augusta.

Juaņa vērtība uz Šanhajas tirgus slēgšanās brīdi kritusies par 0.27% – līdz 6.4553 juaņiem par $1. Nedēļas laikā Ķīnas nacionālā valūta pret dolāru kritusies par 0.83%. ĶTB šonedēļ pazemināja juaņa maiņas kursu par 0.8% – tas ir būtiskākais juaņa vērtības kritums kopš juaņa devalvācijas 11. augustā, kad bankas noteiktais juaņa maiņas kurss tika pazemināts uzreiz par 1.9%.

Augustā ĶTB arī paziņoja par izmaiņām juaņa kursa veidošanas mehānismā: tagad centrālā banka balstās uz nacionālās valūtas tirgus vērtību iepriekšējās sesijas beigās. Vēlāk ĶTB periodiski izmantoja tirgus intervences lai sniegtu atbalstu nacionālajai valūtai.

Starptautiskais Valūtas Fonds (SVF) 30. novembrī juaņu iekļāva SDR īpašo aizņēmumu tiesību grozā. No sekojošajām deviņām tirdzniecības sesijām, ĶTB septiņās pazemināja juaņa maiņas kursu. Vienas sesijas laikā juaņa vērtība no šī kursa drīkst novirzīties ne vairāk kā par 2% uz vienu vai otru pusi.

Šonedēļ mēs neesam novērojuši apjomīgas intervences valūtu tirgū, tādējādi treideri saprot, ka ĶTB ļauj juaņam krist. Centrālā banka var atgriezties tirgū pēc FRS sanāksmes nākošnedēļ, kad ASV procentu likmju aina kļūs daudz skaidrāka”,

– norāda Oversea-Chinese Banking Corp. ekonomists Tomijs Sē.

 

Treideri.lv

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv