JPMorgan: zelta cenu pieaugums liecina uzticības mazināšanos fiat-naudai

Treideri.lv | 26. maijs 2020 17:12
JPMorgan: zelta cenu pieaugums liecina uzticības mazināšanos fiat-naudai

Zelta cenu kāpumu nevar izskaidrot ar dolāra krīzi. Tas drīzāk ir uzticības kritums naudai, ko drukā centrālās bankas, apgalvo JPMorgan eksperti.

Valūtu tirgus zemajai volatilitātei nevajadzētu nevienu maldināt. Rekorda budžeta deficīta laikmets sākās ar jau tā ārkārtīgi augsto parāda līmeni, kas rada ilgtermiņa bažas par valsts parādu Eiropā un fiskālo bezatbildību visā pasaulē kopumā, savā iknedēļas ziņojumā raksta JPMorgan eksperti.

Viņuprāt, šāds fons vismaz daļēji izskaidro neseno zelta cenu pieaugumu, kas jau ir sasniedzis vai jau tuvojas vēsturiski augstākajam līmenim attiecībā pret vairākām valūtām, ieskaitot eiro, jenu, mārciņu, franku un dolāru (sk. grafiku zemāk).

Zelts ir tradicionāls rezervju aktīvs”, – atgādina banka.

Tomēr zelta cenu pieaugums absolūti nav “dolāra krīze”, par kuru tiek runāts ik pēc dažiem gadiem, reaģējot uz ārkārtīgi maigo FRS politiku vai ASV dubultā deficīta (budžeta un tekošā konta) pieaugumu, apgalvo JPMorgan analītiķi. Pretējā gadījumā uz kapitāla aizplūšanas fona dolāra kurss volatīlā veidā samazinātos attiecībā pret visām citām rezervju valūtām, taču tas nenotiek.

“Tā vietā mēs zelta cenu pieaugumu interpretējam kā signālu zemākai uzticībai centrālo banku emitētajām valūtām”, – raksta eksperti. “Un šī tendence, visticamāk, turpināsies, līdz ekonomikas atveseļošanās spēs gūt pietiekami lielu impulsu, lai atgrieztu fiskālo politiku stabilākā gultnē”.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv