JPMorgan potenciālie zaudējumi varētu sasniegt 9 miljardus dolāru

Treideri | 29. jūnijs 2012 13:08
JPMorgan potenciālie zaudējumi varētu sasniegt 9 miljardus dolāru

Amerikas Savienoto Valstu vadošās bankas JPMorgan Chase tirdzniecības zaudējumi var sasniegt 9 miljardus dolāru (5,04 miljardus latu).

Šī gada maijā banka negaidīti paziņoja par 2 miljardiem dolāru (1,08 miljardiem latu) lieliem tirdzniecības zaudējumiem. Taču tagad kļuvis zināms, ka šī summa varētu izrādīties daudz lielāka nekā gaidīts. To apstiprinājis arī bankas vadītājs Džeimijs Daimons (Jamie Dimon).

Eksperti norāda, ka vissliktākā scenārija piepildīšanās gadījumā, banka zaudēs 9 miljardus, tomēr zaudējumi varētu būt arī mazāki – aptuveni 6 miljardi dolāru (3,36 miljardi latu).

«Vissliktākais jau ir noticis – bankas reputācija ir iedragāta. Cilvēkiem neinteresē, vai tās zaudējumi sasniegs 6 vai 9 miljardus dolāru,» tā Pauls Millers (Paul Miller), FBR Capital Markets & Co analītiķis.

Jāatzīmē, ka JPMorgan pārstāvis atteicies komentēt iespējamos zaudējumus, raksta The Huffington Post.

Taču sagaidāms, ka banka sniegts detalizētāku informāciju, kad 13.jūlijā tiks publicēti tās ceturkšņa peļņas rādītāji.

Kā ziņots, Daimons bankas zaudējumus skaidro ar investīciju nodaļas pārāk «riskanto, nestabilo un neefektīvo» hedžēšanu (hedging) jeb risku kontroli.

Valūtu riska hedžēšana ir līdzekļu aizsardzība pret nelabvēlīgu valūtu kursu kustību, kura ietver šo līdzekļu tekošas vērtības fiksēšanu.

Avots: BNN


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv