JPMorgan pievienojas Jellenai un Sammersam, norādot, ka FRS varētu iepirkt akcijas

Treideri.lv | 4. oktobris 2016 09:59
JPMorgan pievienojas Jellenai un Sammersam, norādot, ka FRS varētu iepirkt akcijas

Uzstājoties kongresā un atbildot uz jautājumu, vai FRS izskata jautājumu par akciju iegādi, Dženeta Jellena izteicās nekonkrēti, taču tajā pat laikā izteica brīvi interpretējamu frāzi, ka FRS nevar iepirkt akcijas, bet gan tikai obligācijas un hipotekāro aģentūru vērtspapīrus.

Neskatoties uz to, Jellena norādīja uz savu Džeksonhoulā teikto par adekvātas monetārās politikas veikšanas grūtībām, kas var ietekmēt ilgtermiņa perspektīvas. Iespējams vēlāk nākotnē Kongresam būs nepieciešams izskatīt zināmus monetārās politikas jautājumus, norādīja Jellena.

Pēc tam nākošajā dienā videokonferencē Jellena negaidīti atgriezās pie tēmas par FRS iespējām iegādāties akcijas, norādot, ka ideja paplašināt politiku tādās nozarēs, kā akciju tirgus, var būt laba lieta, ko ir vērts apsvērt, piebilstot, ka FRS iespējas iepērkamo aktīvu izvēlē pagaidām ir ierobežotākas nekā citām CB.

Tālāk par idejām nacionalizēt akciju tirgu aizrāvās neviens cits kā pasaulē slavenais ekonomists Lerijs Sammerss, kurš nesen nolaidās līdz tādam līmenim, ka retvītoja saiti uz savu paša blogu Twitterī, lai saņemtu vairāk skatījumu. Viņš norādīja, ka šobrīd kā potenciālā receptes sastāvdaļa tiek apspriesta ilgstošas akciju iegādes iespēja, ko savu ekonomiku stiprināšanai varētu izmantot attīstītās valstis, kas piedzīvo vāju ekonomisko izaugsmi un slīgst zemā inflācijā.

Savukārt JPMorgan piektdienas ziņojumā raksta sekojoši: “Cik lieli ir QE ierobežotāji centrālo banku ceļā? Daži akcentu maiņu Japānas Bankā skaidro ar to, ka tā baidās nonākt tajā pašā situācijā kā ECB – tuvākajā perspektīvā pietuvoties QE iespēju robežām.

Mēs uzskatām, ka QE ierobežotājiem ir mākslīgs raksturs. Vienas no QE sekām ir parādzīmju tirdzniecības apjomu atbalsts kapitāla tirgos. Patiesībā parādu instrumentu piedāvājuma pieaugums šajā gadā sakritis ar QE apjomu palielināšanu no ECB un Japānas Bankas puses. Obligāciju emisijas pieaugums paredz ne vien kredītu ekspansijas pieaugumu, kas palīdz ekonomikai, bet gan palielina arī kvantitatīvās stimulēšanas iespējas un ļauj centrālajām bankām iepirkt vairāk aktīvu nākotnē.

Taču pēc mūsu domām, QE nebūtu jāaprobežojas vien ar obligāciju iepirkšanu. Sašaurinot manevru telpu vien ar obligāciju iegādi, centrālās bankas tiešām radījušas savā ceļā šķēršļus politikas īstenošanai, par cik valdības obligāciju emisija samazinās, kaut arī kopējais parādu instrumentu apjoms turpina pieaugt”.

Un lūk iznākums: vispirms centrālā banka, tad zināmā mērā pazīstams ekonomists, bet nu arī cienījami sell-side analītiķi vienā balsī apgalvo, ka FRS vajadzētu iepirkt akcijas. Tam der pievērst uzmanību, jo kļūst arvien acīmredzamāks, ka FRS eksperimentē, gaidot notikumus, kas var sakrist ar laiku, kad, pēc daudzu ekspertu domām, amerikāņu centrālajai bankai vajadzētu būt gatavai paaugstināt likmes. Un kaut kas liek domāt, ka šie 59% tirgus dalībnieku, kas pārliecināti par likmju paaugstināšanu decembrī, kā parasti, kļūdīsies.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv