JPMorgan, neskatoties uz dolāra kāpumu, tic jaunattīstības tirgiem

Treideri.lv | 10. maijs 2018 19:02
JPMorgan, neskatoties uz dolāra kāpumu, tic jaunattīstības tirgiem

Pat neskatoties uz to, ka līdzekļu aizplūšana šobrīd ir spēcīgāka, nekā 2013. gada panikas laikā, J. P. Morgan Asset Management joprojām patīk jaunattīstības tirgu obligācijas.

Dolāra kāpums vai augstākas ASV procentu likmes obligāti nenozīmē, ka šie vērtspapīri cietīs, norāda jaunattīstības tirgu obligāciju nodaļas vadītājs Londonā Pjērs-Īvs Baro. Viņš par piemēru min 2004. un 2006. gadus, kad Federālā rezervju sistēma paaugstināja procentu likmes par aptuveni 4 procenta punktiem, taču gan jaunattīstības tirgu lokālās, gan dolāra obligācijas uzrādīja salīdzinoši labus rezultātus.

Eksperts arī norādīja, ka tajā laikā, kad dolārs 2005. gadā pakāpās par vairāk kā 10%, jaunattīstības tirgu obligācijas cietajā un lokālajā valūtās pakāpās attiecīgi par 10% un 6%.

Kopumā mēs joprojām nejūtam diskomfortu attiecībā uz fundamentālajiem faktoriem. Mēs prognozējam, ka jaunattīstības valstu fundamentālie rādītāji saglabājas uz pareizā ceļa un būs galvenais labvēlīgais faktors”,

– norāda Baro, kura pārvaldībā ir jaunattīstības valstu parādzīmes 44 miljardu dolāru apmērā.

Dolāra un ASV ienesīguma pieaugums mainījis noskaņojumu attiecībā uz jaunattīstības tirgu obligācijām, kas baudījušas kāpumu, tādējādi vidējo likmi pagājušajā gadā nosūtot līdz 2013. gada minimumiem. Starptautiskie investori laikā no 16. aprīļa līdz 4. maijam izņēmuši vairāk kā 6.1 miljardu ASV dolāru, taču lielākā daļa ir uz Āzijas rēķina, liecina Starptautiskā finanšu institūta dati.

Jaunattīstības tirgu dolāru obligāciju ienesīgums pagājušajā mēnesī uzrādījis straujāko kāpumu kopš 2016. gada novembra, savukārt trešdien pakāpās par pieciem bāzes punktiem, uzrādot kāpumu 11 dienas pēc kārtas. Baro tas nozīmē izdevīgu brīdi. Lokālās obligācijas, jo īpaši daži augsta ienesīguma valstu vērtspapīri, kur inflācijai vēl ir kur krist, bet ārējās bilances ir stabilas, izskatās īpaši pievilcīgi.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv