JPMorgan: centrālo banku digitālās valūtas apdraud dolāra kā rezervju valūtas statusu

Treideri.lv | 23. maijs 2020 11:08
JPMorgan: centrālo banku digitālās valūtas apdraud dolāra kā rezervju valūtas statusu

ASV jāpievērš īpaša uzmanība pasaules centrālo banku arvien populārākajai idejai par savas digitālās valūtas ieviešanu, raksta JPMorgan Chase eksperti. Pretējā gadījumā tiks apdraudēts dolāra kā rezervju valūtas statuss, kas ir kritisks Vašingtonas ģeopolitiskās varas aspekts.

“Šādas digitālās valūtas destruktīvais potenciāls nodarīs smagāko triecienu ASV”, – raksta bankas analītiķi. “Pirmkārt, tas attiecas uz dolāra hegemoniju. Spēja emitēt pasaules rezerves valūtu, kas dominē pasaules izejvielu, preču un pakalpojumu tirdzniecībā, ir milzīga priekšrocība”.

Pašu centrālo banku emitētās digitālās valūtas ir pamatota ideja, taču maz ticams, ka to parādīšanās pārveidos globālo finanšu sistēmu, kā daudzi cer, brīdina banku eksperti. Viņi šaubās, vai dolārs pārskatāmā nākotnē zaudēs rezervju aktīva statusu, bet digitālo konkurentu parādīšanās, kurus var izmantot starptautiskajā tirdzniecībā, kā arī SWIFT sistēma tomēr vājinās tā pozīcijas.

ES varētu arī vēlēties vājināt dolāra lomu, kuru tas spēlē pasaules maksājumu sistēmā, raksta JPMorgan analītiķi. Īpaši viņi atgādina, ka 2018. gada lēmums bloķēt vairāku Irānas banku piekļuvi SWIFT sistēmai, iespējams, ir pārkāpis ES likumus.

Ja citām valstīm būtu instrumenti, kā iztikt bez SWIFT un dolāra kopumā, tad Vašingtonai būtu daudz grūtāk noteikt sankcijas.

“Pārrobežu maksājumu risinājuma ieviešana, pamatojoties uz digitālu dolāru, būtu ļoti mazs ieguldījums Amerikas Savienotajām Valstīm, ņemot vērā apdraudējuma mērogu”, – raksta banku analītiķi. “Mūsu pašu digitālās valūtas ieviešana tādām bagātām valstīm kā ASV būtu ģeopolitiskā riska pārvaldības vingrinājums”.

FRS priekšsēdētājs Džeroms Pauels februārī norādīja, ka regulators daudz strādā, lai izpētītu dažādus aspektus, kas saistīti ar digitālo valūtu, taču neuzņemas nekādas saistības.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv