JPMorgan bažījas, ka FRS pieļaus kļūdu, kas akciju tirgus iedragās līdzīgi kā 2018. gadā

Treideri.lv | 2. jūlijs 2020 17:47
JPMorgan bažījas, ka FRS pieļaus kļūdu, kas akciju tirgus iedragās līdzīgi kā 2018. gadā

JPMorgan klienti saskata trīs galvenos riskus akciju tirgum: otrais koronavīrusa vilnis, Trampa sakāve vēlēšanās un FRS kļūda. Pēdējais no tiem ir vissvarīgākais, raksta bankas eksperti.

“Iespējamais akciju tirgus risks ir kļuvis par vienu no galvenajām tēmām mūsu sarunās ar klientiem pēdējās nedēļās,” raksta JPMorgan eksperti. “Klienti minēja trīs no šiem riskiem: otro koronavīrusa vilni, Trampa sakāvi vēlēšanās un FRS kļūdu, no kuras pēdējais mūs uztrauc visvairāk”.

JPMorgan baidās, ka FRS var palaist garām brīdi, kad ir nepieciešama papildu stimulēšana, un tādējādi atpalikt no reālās dzīves. Šāda notikumu attīstība tuvākajos mēnešos var izraisīt strauju akciju tirgus kritumu, norāda banka.

“Pagātnes mācības, ieskaitot FRS kļūdu 2018. gadā (toreiz pārmērīgas monetārās stingrības dēļ S&P 500 uzrādīja rekordlielu kritumu kopš Lielās depresijas), ir tādas, ka obligāciju tirgus ir visjutīgākais no visiem un ātri signalizē par regulatora kļūdu,” raksta JPMorgan eksperti. “Tāpēc rūpīgi jāuzrauga ienesīguma līknes dinamika, lai savlaicīgi pamanītu, ka saskaņā ar tirgus situāciju FRS ir pieļāvusi kļūdu.”

Banka norāda, ka Valsts kases obligāciju ienesīguma līknes tālākais gals vēl nav devis trauksmes signālus, taču tuvākajā galā, kas ir ticamāks problēmu indikators, ir izveidojusies inversija, tieši tāpat kā 2018. gadā (sk. grafiku raksta sākumā). JPMorgan eksperti norāda, ka pēdējos divos gados viens no svarīgākajiem tirgus rādītājiem ir bijis Valsts kases ienesīguma līknes tuvākā gala dinamika.

“Inversija, kas šeit notika pagājušajā nedēļā, ir satraucoša zīme,” secina bankas analītiķi. “Ja FRS drīz neatbild uz šo signālu ar papildu stimuliem, tas varētu radīt problēmas akciju tirgum un riska aktīviem kopumā.”

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv