Jēnas atkāpusies no divu nedēļu maksimuma, eiro turpina kritumu

Treideri.lv | 25. maijs 2018 10:33
Jēnas atkāpusies no divu nedēļu maksimuma, eiro turpina kritumu

Piektdien jēna atkāpusies no divu nedēļu maksimuma pret dolāru, reaģējot uz ziņu, ka Ziemeļkoreja joprojām ir atvērta sadarbībai un gatava strādāt pie domstarpību novēršanas ar ASV, neskatoties uz to, ka Donalds Tramps atcēlis jūnijā plānoto samitu, kurā bija plānota viņa tikšanās ar KTDR līderu Kimu Čenunu.

Jēna

Ceturtdien tādi aizsarg-aktīvi kā jēna un franks, nostiprināja savas pozīcijas, par cik pieauga bažas par ģeopolitiskajiem riskiem, taču šobrīd treideri steidz fiksēt peļņu pirms garajām brīvdienām ASV un Lielbritānijā.

Tendence izvairīties no riskiem nedaudz mazinājusies pēc Āzijas sesijā izskanējušā KTDR paziņojuma par gatavību pārrunām”,

– komentē Mitsubishi UFJ Trust and Banking Corp. eksperti.

Pēc mierinošajiem KTDR ārlietu ministra vietnieka komentāriem, jēna Āzijas sesijā kritās līdz 109.59, kaut gan vēl pavisam nesen Trampa lēmums par plānotā samita atcelšanu pacēla jēnu pārī ar dolāru līdz divu nedēļu augstākajai atzīmei 108.95. Tramps savu pozīciju skaidroja ar klajo naidīgumu, ko demonstrē Phenjana, un brīdināja, ka ASV bruņotie spēki atrodas gatavības stāvoklī jebkādas Ziemeļkorejas agresīvas rīcības gadījumā.

Eiro

Eiro nokrities pret dolāru līdz 1.1710 un gatavojas jau sesto nedēļu pēc kārtas noslēgt mīnusos, ko veicinājušas bažas par iespējamo Eirozonas ekonomikas izaugsmes tempu palēnināšanos. Sestā diena mīnusos pēc kārtas iezīmē ilgstošāko krituma sēriju kopš 2015. gada janvāra. Vēl viens spiediena uz eiro faktors ir politiskā situācija Itālijā, kur ultra-labējā partija “Līga” spītīgi topošās valdības ekonomikas ministra amatam bīda ekonomistu eiroskeptiķi Paolo Savonu.

Es uzskatu, ka bēgšanas no riska tendence saglabāsies “divu liru” problēmu dēļ”,

– uzskata JPMorgan Asset Management stratēģis Josinori Sigemi, ar to domājot Turcijas liras straujo vērtības kritumu un Itāliju, kur jaunā eiroskeptiķu valdība atkal var ieviest apgrozībā Itālijas liru.

Turcijas lira zaudējusi 0.9%, turpinot koriģēties pēc trešdienas agresīvā kāpuma, ko izprovocēja Turcijas CB lēmums paaugstināt procentu likmi par 300 b. p.

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv