Jena zaudē galvenās patvēruma valūtas statusu

Treideri.lv | 7. februāris 2020 15:01
Jena zaudē galvenās patvēruma valūtas statusu

Izmaiņas pozicionējumā, japāņu aktivitāte kompāniju apvienošanās un pārņemšanas sfērā samazinājuši jenas kā patvēruma aktīva nozīmi.

Izmaiņas pozicionējumā pēdējā desmitgadē, Japānas tekošās tirdzniecības bilances novirzīšanās no pozitīva saldo uz tīru investīciju ienākumu, Japānas pieprasījums pēc augsta ienesīguma ārvalstu vērtspapīriem, kā arī aktivitāte kompāniju apvienošanās un pārņemšanas sfērā – tas viss kopā vājina jenas tradicionālo patvēruma aktīva lomu – norāda NatWest Markets.

Kamēr valūta joprojām kalpo kā “patvērums”, tās pozitīvā reakcija kļūst mazāk izteikta, par ko liecina nesenās riska nepieņemšanas lēkmes, 5. februāra analītiskajā ziņojumā raksta NatWest makrostratēģis Mansūrs Mohi-Udins Singapūrā.

Jenas īso pozīciju lielā apjoma dēļ tās kurss anti-riska noskaņojumu laikā pieaug apsteidzošos tempos. Taču šodien īso pozīciju jenā ir daudz mazāk, nekā pirms 2008. gada krīzes. Jenas kā finansēšanas valūtas nozīmes samazināšanos, iespējams, veicinājušas zemākas procentu likmes nekā citās G10 valstīs, kā arī valstīs ar veidojošos tirgus ekonomiku pēc finanšu krīzes; procentu likmju starpības strauja samazināšanās 2020. gadā ar jenu finansējamu carry-trade padara daudz mazāk pievilcīgu.

Valsts pensiju investīciju fonds ar 2014. gadu uzsācis vairāku gadu pāreju no Japānas obligācijām (JGB) uz ārvalstu akcijām un obligācijām. Pērkot ārvalstu akcijas to lejupslīdēs, GIPF kapitāla aizplūšana vecināja, to, ka jenas ieguvums paaugstinātas riska nepieņemšanas periodos mazinājās.

Japānas kompānijas izspiež Ķīnas kompānijas kā favorītus apvienošanās un pārņemšanas (M&A) sfērā Āzijā. Ķīnā ārvalstu kompāniju apvienošanās un pārņemšana būtiski samazinājās pēc 2015.-16. gadu krīzes, jo regulatori Pekinā pastiprināja kontroli pār kapitāla plūsmu, lai mazinātu spiedienu uz juaņu. Tas Japānas firmām deva iespēju pirkt ārvalstu kompānijas, nebaidoties, ka bagātie Ķīnas konglomerāti piedāvās par tām augstāku cenu.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv