Jēna cenšas pakāpties uz ziņām no Ziemeļkorejas

Treideri.lv | 10. oktobris 2017 13:58
Jēna cenšas pakāpties uz ziņām no Ziemeļkorejas

Jēnas kurss šodien aug, taču ne visā tirgus spektrā, bet gan tikai pret dolāru, pie tam, Eiropas sesijā valūta atjaunoja nedēļas maksimumu 112.27, šī brīža kurss ir 112.34.

Iemesli jēnas kāpumam ir vairāki, un tie visi ir standarta: dolāra kursa un ASV obligāciju ienesīguma kritums, jauns ģeopolitisko satraukumu uzliesmojums un korekcijas attīstība pārī USD/JPY no pretestības zonas.

Ziņu aģentūras ziņo, ka Ziemeļkoreja plāno modernizēt savas ballistiskās raķetes, lai palielinātu to darbības rādiusu. Phenjana vēlas,, lai tās spētu lidot vismaz 9 tūkstošus kilometru, nevis 3 – kā tas ir šobrīd. Tādā veidā valsts gatavojas “iespējami agresijai no ASV puses”. Šī ziņa izprovocēja bēgšanu no riskiem un, attiecīgi, palielināja pieprasījumu pēc jēnas un franka – pirmkārt jau pret ASV dolāru.

Taču ar šo impulsu nepietika, lai pārvarētu piedāvājumu, kas atrodas ap 112.20/00 – diezgan raksturīga reakcija uz ziņām no Korejas pussalas – un USD/JPY atgriezās esošā diapazona vidū. Pāra kāpuma potenciālu ierobežo pārdevēji pie 112.80. Āzijas sesijai sākoties šī atzīme jau tika notestēta, taču pārvarēt to tā arī neizdevās.

Šodien pāris, visdrīzāk, turpinās konsolidēties, taču, ņemot vērā politiskos riskus, kas saistīti ar gaidāmajām vēlēšanām Japānā, jēnai drīzāk ir izredzes atjaunot kritumu un atgriezties diapazonā virs 113.00.

Forex valutu grafiks USDJPY

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv