Jellenas iecienītais darba tirgus noskaņojuma rādītājs sasniedzis pēckrīzes augstāko atzīmi

Treideri.lv | 13. oktobris 2016 10:25
Jellenas iecienītais darba tirgus noskaņojuma rādītājs sasniedzis pēckrīzes augstāko atzīmi

Darbinieku darba attiecību pārtraukšanas pēc paša vēlēšanās un kopējās darba attiecību pārtraukšanas sasniegušas lielāko starpību pēckrīzes laikā.

ASV Nodarbinātības statistikas birojs trešdien publicējis savus statistikas datus par augustu. Viens no iemesliem, kāpēc ekonomisti šiem datiem pievērš lielu uzmanību, ir tas, ka šajos datos ir darba attiecību pārtraukšanas rādītāji, kas ir FRS vadītājas Dženetas Jellenas iecienītākais darba tirgus noskaņojuma rādītājs.

Darba attiecību pārtraukšana pēc pašu vēlēšanās veido lielāko daļu no kopējo darba attiecību pārtraukšanas skaita, ko veido arī atlaišanas un štatu samazināšanas.

Augustā brīvprātīgas darba attiecību pārtraukšanas proporcija, ko panāk kopējo brīvprātīgo darba attiecību pārtraukšanas skaitu izdalot ar kopējo strādājošo skaitu, bija 2.1%. Un brīvprātīgo darba attiecību pārtraukšanu attiecība pret kopējo darba attiecību pārtraukšanu uzlēca līdz 60.2%, atkārtojot decembrī sasniegto pēckrīzes maksimumu.

Augstāka šī rādītāja attiecība dod pozitīvu signālu par darba tirgus stāvokli, tā kā cilvēki vairāk pārtrauc darba attiecības pēc pašu vēlēšanās, jo pieaugusi pārliecība par iespējām ātri atrast jaunu darbu, vai arī tiem jau ir cits darbs. Tāpat tas varētu liecināt par to, ka darbinieki pāriet uz labāk atalgotiem darbiem, kas varētu liecināt par algu un inflācijas pieaugumu nākotnē.

ASV darba meklētāju portāla Indeed galvenais ekonomists Džeds Kolko sociālajā tīklā Twitter dalās ar grafiku. JOLTS atskaite liecina, ka darba vietu vakances sarukušas līdz 5.4 miljoniem. Ekonomisti tik strauju šī rādītāja kritumu negaidīja.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

 1. ZZ Top

  Raksts labs, un tas būtu vēl labāks, ja papildinātu vismaz ar divām ilustrācijām:
  – “Džeds Kolko sociālajā tīklā Twitter dalās ar grafiku. ”
  – “brīvprātīgo darba attiecību pārtraukšanu attiecība pret kopējo darba attiecību pārtraukšanu uzlēca līdz 60.2%, atkārtojot decembrī sasniegto pēckrīzes maksimumu.”

  Kā arī rakstam vajag pievienot atsauces uz avotiem.

  Piemēram:
  Lai cilvēks pats varētu sameklēt grafikus, diez vai.
  Jo vārdi ir latviskoti, nav atsauces uz orģinālo vai linku nav.
  Tā kā diez vai bez priekšzināšanām varētu atrast, teiksim Džeka twittera kontu un apskatīt grafiku.
  Labi, es zinu, tāpēc ielikšu https://goo.gl/RQZg3F

  Ja tas ir tikai tulkots raksts, un ir tika šeit tāpēc lai piepildītu saturu, tad oki, lai būtu.
  Tomēr, IMHO šāda copy>translate>paste kvalitāte daudz cilvēkiem diez vai palīdzēs.

 2. Treideri.lv

  Paldies! Ieteikumi ņemti vērā.

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv