Jellena: FRS turpinās atbalstīt ASV ekonomisko izaugsmi

Treideri.lv | 7. maijs 2014 19:00
Jellena: FRS turpinās atbalstīt ASV ekonomisko izaugsmi

FRS turpinās atbalstīt ASV ekonomisko izaugsmi – tā paziņoja FRS vadītāja Dženeta Jellena, uzstājoties ASV Kongresā. Pēc viņas domām, tas ir nepieciešams, par cik inflācijas un bezdarba rādītāji valstī joprojām ir zem mērķa līmeņiem.

Stimulējošā monetārā politika ASV joprojām ir attaisnota. Daudzi amerikāņi, kuriem nepieciešams darbs, joprojām to nav atraduši.”

– Jellenas teikto citē aģentūra Bloomberg un inflācija joprojām ir zem 2% FRS mērķa līmeņa.

Neskatoties uz to, ka situācija tirgū ir jūtami uzlabojusies, tomēr tā ir tālu no pieņemamā līmeņa”

– stāsta Dž.Jellena, komentējot Darba ministrijas 2. maija atskaiti, kas norādīja uz nodarbinātības pieauguma 2 gadu rekorada rādītāju aprīlī un bezdarba samazinājumu līdz 208. gada septembra minimumam. FRS vadītāja 6,6% bezdarba rādītāju nosauca par “paaugstinātu”, norādot uz uz rekordlielo amerikāņu skaitu, kas ir bez darba vairāk kā pusgadu, un to iedzīvotāju parādiem, kas spiesti strādāt nepilnu slodzi.

Dž.Jellena uzskata, ka šādu Amerikas ekonomikas risku skaitā ir gan nestabilitāte jaunattīstības tirgos un ģēopolitiskās spriedzes pieaugums, gan nekustamā īpašuma izaugsmes palēninājums.

Tajā pat laikā, piebilda FRS vadītāja, ekonomiskās statistikas dati norāda uz būtisku IKP pieauguma tempu kāpumu otrajā ceturksnī. Izturības rezerve ASV ekonomikā ļāvusi turpināt QE programmas samazināšanu – teikusi FRS vadītāja. Pagājušajā nedēļā notikušajā FRS vadības sanāksmē pieņēma lēmumu kārtējo reizi samazināt ikmēneša aktīvu izpirkšanas apjomu par 10 miljardiem – nu jau līdz 45 miljardiem ASV dolāru.

Pēc Dž. Jellenas paziņojumiem ASV fondu indeksi S&P 500 un Dow Jones Industrial Average, kas iepriekš demonstrēja mērenu kāpumu, sākuši kristies.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv