Jaunieši bēg no Volstrītas, dzenoties pēc kriptovalūtu peļņas

Treideri.lv | 31. maijs 2018 10:19
Jaunieši bēg no Volstrītas, dzenoties pēc kriptovalūtu peļņas

Pasaule joprojām zīlē, vai kriptovalūtas un blokķēdes spēs veikt revolūciju finanšu sistēmā. Taču praktiski neviens vairs nešaubās par to spēju mainīt spilgtu jaunu Volstrītas prātu karjeras.

Jauno talantu aizplūšana

Adrians Cžans kāpa pa karjeras kāpnēm Deutsche Bank Ņujorkā, kad pirmo reizi uzzināja par Bitcoin pastāvēšanu. 29 gadus vecais jauneklis ar kriptovalūtu tirdzniecību nodarbojās no darba brīvajā laikā un ar to nopelnīja pietiekoši, lai martā aizietu no darba Vācijas bankā – tieši tad, kad viņu paaugstināja par direktoru.

26 gadus vecais Džonatans Čismans un 28 gadus vecais Džastins Soslo bija divi no vismaz trim Goldman Sachs vadošajiem darbiniekiem Ņujorkā, kuri pameta banku, nopelnot pienācīgu labklājību ar kriptovalūtu palīdzību. Asims Ahmads, ieguvis pieklājīgu peļņu, tirgojot Ethereum, pameta savu darbu BlackRock Inc.

Esmu sasniedzis finansiālo stāvokli, kurā vairs nav pamata palikt BlackRoc. Uz vienas dienas kriptovalūtas kursa svārstībām es nopelnu vairāk kā strādājot bankā veselu mēnesi. Tādā veidā, ja es pieņemšu pareizo lēmumu attiecībā uz dažām investīcijām, tad spēšu gūt peļņu, kas pārsniedz manu gada atalgojumu”,

– norāda Amads, kurš pensiju un hedž-fondiem ieteicis investēt alternatīvajos aktīvos laikā, kad strādāja bankā.

BlackRock, Deutsche Bank un Goldman Sachs pārstāvji atteikušies komentēt savu darbinieku aiziešanu un viņu jaunās investīciju aizraušanās.

Kamēr Volastrīta strīdas par to, vai kriptovalūtas kļūs par peļņas avotu un iegūs likumīgu statusu, daudzi jau paspējuši iegūt labklājību ar privātajām investīcijām digitālajos aktīvos un pametuši augstus amatus prestižās kompānijās. Neliela, taču pieaugoša profesionāļu grupa finanšu sfērā ieguvusi iespaidīgu finansiālu spilvenu un vairs neizjūt nepieciešamību pēc ikmēneša atalgojuma.

Turklāt tā vietā, lai dotos uz pludmali vai iztērētu peļņu luksusprecēs, jaunizceptie bagātnieki tik ļoti noticējuši blokķēžu spēkam, ka uzsāk savu biznesu. Bez monētu pirkšanas un pārdošanas, daži izmēģinātāji cenšas ar kriptovalūtām nopelnīt uz šī tirgus vājajām vietām, tajā skaitā uz Bitcoin kursa starpību dažādās biržās, kā arī cenu atšķirībām nākotnes līgumiem ar dažādiem dzēšanas termiņiem.

Krāpšanas problēma

Taču peļņas iespējas ļoti svārstīgajā un vēl nenobriedušajā kriptovalūtu tirgū saskatījuši ne tikai finanšu profesionāļi. Arī krāpnieki un noziedznieki aktīvi darbojas šajā nozarē, liekot pasaules finanšu tirgu regulatoriem no Ķīnas līdz ASV ieviest arvien stingrākas prasības attiecībā uz kriptovalūtu tirgiem.

Valdības ir nobažījušās par nozares ievainojamību, jo nozares biržas nepietiekoši cītīgi seko līdzi pārkāpumiem, savukārt straujās cenu svārstības atvieglo manipulācijas neregulētajā tirgū. ASV Tieslietu ministrija nesen sākusi izmeklēšanu vairākās manipulācijās ar kotācijām, savukārt Vērtspapīru un biržu komisija pievērsusi uzmanību ICO.

Paaudžu konflikts

Pēdējā pusgada laikā Bitcoin izveidojis diapazonu $6 tūkst. – $20 tūkst., turklāt Volstrītas iesācēji un profesionāļi nebeidz strīdēties par to, vai finanšu iestādēm vajadzētu iesaistīties šajā digitālo valūtu spēlē, vai tomēr labāk būtu turēties no tās tālāk. Kriptovalūtu popularitātes pieaugums tomēr licis lielākajām bankām un finanšu pārvaldniekiem atzīt aktīvu klasi, kura iepriekš tika uzskatīta par otrās šķiras projektu liberāļiem vai darba lauku noziedzniekiem.

Daudzi Volstrītā sludina blokķēžu labās īpašības, taču par kriptovalūtām vienota viedokļa nav. Digitālie aktīvi pat izraisījuši domstarpības kompānijās, kur vadītāji un padotie bieži vien ir pretējās domās, norāda BlackRock bijušais fiksēta ienesīguma tirgu speciālists Adams Grimslijs, kurš ir kriptovalūtu hedž-fonda Prime Factor Capital Londonā dibinātājs.

Dilemma radusies daudzās lielajās kompānijās, kur galvenie pārvaldnieki skeptiski noskaņoti attiecībā uz ciparu aktīviem, savukārt pozitīvāk noskaņotie komandas locekļi uz tām skatās ar lielu optimismu. Jaunatnei ir mazāk intelektuālās bagāžas, tā ir atvērtāka, taču arī ar mazāku atbildības sajūtu jautājumos par riska pārvaldību”,

– skaidro Grimslijs.

Kripto – tas ir tirgus, kas atņem talantus finanšu pakalpojumu nozarei”,

– paziņojis 28 gadus vecais Kris Mamma, kurš pagājušajā gadā pametis Goldman Sachs un piedalījās kriptovalūtu investīciju kompānijas Crescent Crypto Asset Management dibināšanā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv