Jaunais ECB vadītājs no Vācijas var izprovocēt eiro kursa pieaugumu

Treideri.lv | 30. maijs 2019 09:03
Jaunais ECB vadītājs no Vācijas var izprovocēt eiro kursa pieaugumu

Kurš nomainīs esošos Eiropas centrālās Bankas vadītāju Mario Dragi? Ja tas būs Vācijas Bundesbankas vadītājs, eiro vērtība pieaugs, uzskata eksperti.

Jensa Veidmana (Jens Weidmann) iecelšana Eiropas Centrālās Bankas prezidenta amatā spējīga izprovocēt eiro kursa nostiprināšanos, norāda analītiskās kompānijas Evercore ISI eksperti.

Jenss Veidmans ir Bundesbankas prezidents. Viņam, kā Centrālās Bankas vadītājam, tiek piedēvētas Eiropas ekonomikas lokomotīves īpašības pēdējās krīzes laikā Eirozonā. Viņš ir ECB valdes loceklis un kancleres Angelas Merkeles konsultants.

Agrāk Veidmans atklāti iestājās pret ECB stimulējošajiem pasākumiem, pret Centrālās Bankas suverēno obligāciju iegādēm un aicināja normalizēt monetāro politiku (paaugstināt procentu likmes). Šāds kandidāts jaunā Eiropas Centrālās Bankas vadītāja amatā ir spilgtākais kontrasts ar šī brīža ECB prezidenta Mario Dragi politiku.

Pēc Evercore ISI ekspertu domām, ja Veidmans tiks nominēts ECB prezidenta amatam, eiro kurss, reaģējot uz to, pieaugs.

Pirmā reakcija Eiropas parādu vērtspapīru tirgū var kļūt Vācijas un perifērijas valstu tajā skaitā Itālijas, Grieķijas u.c. obligāciju ienesīguma spredu paplašināšanās. Tas notiks tāpēc, ka investori Veidmanu uzskatīs par mazāk vērstu uz stimulējošo pasākumu atbalstu nekā Mario Dragi.

Taču ilgtermiņa perspektīvā spredi sašaurināsies. Veidmans mainīs Eirozonas vājāko valstu valdību un finanšu ierēdņu uztveri un liks kļūt piesardzīgākiem un taupīgākiem, uzskata eksperti.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv