Jau trešā skandināvu banka tiek apsūdzēta Krievijas naudas atmazgāšanā

Treideri.lv | 27. novembris 2019 19:55
Jau trešā skandināvu banka tiek apsūdzēta Krievijas naudas atmazgāšanā

Šodien televīzijas kanāls SVT apsūdzējis trešo Skandināvijas banku Krievijas naudas atmazgāšanā. Tā izrādījās Zviedrijas SEB, viena no trim lielākajām kredītiestādēm valstī.

Pēc TV kanāla teiktā, banka gadiem ilgi pievērusi acis uz aizdomīgām naudas plūsmām, kas veiktas caur tās Baltijas filiālēm. Cita starpā, SVT apgalvo, ka aptuveni 50 miljoni ASV dolāru, kas izgāja caur šo SEB meitasuzņēmumu, ir saistīti ar uzņēmumiem, kuri ir iesaistīti Sergeja Magņitska lietā.

Televīzijas kanāls atrada 194 SEB klientus ar kontiem, kas atvērti bankas Baltijas un Zviedrijas filiālēs, bet viņi paši nav šo valstu rezidenti (apmēram trīs ceturtdaļas no šiem klientiem ir reģistrēti Lielbritānijas Virdžīnu salās, Lielbritānijā, Belizā un Panamā. SVT šīs jurisdikcijas sauc par “ļoti riskantām”). 130 klientu darbības var tikt uzskatītas par “izteikti aizdomīgām” un vērstām uz naudas atmazgāšanu, norāda SVT.

SEB pārstāvis informējis, ka banka kanāla informāciju par norādītajiem 194 klientiem salīdzinājusi ar saviem datiem un pārtraukusi attiecības ar 95% no viņiem.

“SEB vēlme palīdzēt izmeklēt apgalvojumus ir slavējama, taču bažas rada augsta riska un “necaurskatāmu” operāciju apjoms, ko nerezidenti veica caur bankas Igaunijas filiāli (25,8 miljardi USD) no 2005. līdz 2018. gadam”, – raksta Bloomberg Intelligence vecākais banku analītiķis Filips Ričards. “Un jaunie apgalvojumi, ka 50 miljoni ASV dolāru izgāja caur SEB, un tie saistīti ar Sergeja Magņitska izmeklēšanu, tikai saasina situāciju”.

Atgādinām, ka 2018. gadā ASV varas iestādes apsūdzēja Dānijas Danske Bank par naudas atmazgāšanu, un šogad SVT līdzīgas apsūdzības izvirzīja Zviedrijas Swedbank. Tiek apgalvots, ka šo banku apšaubāmās operācijas gāja arī caur to Baltijas filiālēm.

Kopš gada sākuma Swedbank akcijas kritušās par 36%, bet Danske – par 28,5%.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv