Ja SEC apstiprinās bitcoin-ETF, BTC kurss piedzīvos strauju lēcienu

Treideri.lv | 17. jūlijs 2018 08:16
Ja SEC apstiprinās bitcoin-ETF, BTC kurss piedzīvos strauju lēcienu

Nedēļas sākumā Čikāgas birža CBOE ASV Vērtspapīru un biržu komisijā (SEC) iesniedza jaunu pieprasījumu pirmā Bitcoin-ETF atvēršanai. Eksperti pārliecināti, ka komisijas piekrišana burtiski “uzspridzinās” kriptovalūtas kursu.

Bitcoin-ETF ir investīciju instruments, kas Bitcoin izmanto kā bāzes aktīvu. Kopumā biržās tirgotie fondi (ETF) ir finanšu instrumenti, kas seko līdzi viena vai vairāku bāzes aktīvu vērtībai un tiek tirgoti akciju biržās tirdzniecības sesijas ietvaros.

SEC lēmums gaidām 10. augustā, taču šis datums nav precīzs, komisijai laika apdomāt šo lēmumu būs līdz 24. septembrim. Eksperti min trīs iemeslus, kuru dēļ SEC beidzot jau nākošmēnes varētu apstiprināt Bitcoin-ETF.

Pirmais iemesls – Bitcoin cena. Pagājušā gada martā brāļi Vinklevosi iesniedza pieteikumu regulatoram ETF apstiprināšanai, taču tad kripto-sabiedrība lielas cerības attiecībā uz to apstiprināšanu neloloja.

Vērtības kritums 2017. gadā no 1350 līdz 1000 dolāriem pēc tā laika mērogiem bija grandiozs. Savukārt šodien Bitcoin vērtība ir sešas reizes lielāka – 6195.86 dolāru, bet 2017. gada decembrī tā bija 20 reizes dārgāka.

Taču Bitcoin tirgus kapitalizācija jau pārsniedz 100 miljardus dolāru un regulatori to vairs nespēj ignorēt.

Jūnijā kriptobiržas Gemini dibinātāji, dvīņu brāļi Tailers un Kamerons Vinklevosi, ieguva ASV patentu kriptovalūtas biržu investīciju fonda konceptam.

Otrs iemesls – pārvaldītāju pakalpojumi. Tradicionālie investori agrāk kriptovalūtu tirgum nepievērsa uzmanību un neuzdrošinājās tajā iesaistīties attiecīgās nozares zināšanu un darbības principu izpratnes trūkuma dēļ. Taču pārvaldītāju pakalpojumi kļūst arvien populārāki. Tie ir klienta īpašuma uzglabāšanas un izplatīšanas pakalpojumi, pamatojoties uz klienta rakstisku rīkojumu.

Mēneša sākumā kriptobirža Coinbase palaida pārvadīšanas pakalpojumu uzņēmējiem, kas jau piesaistījis vairākus hedžfondus un privātās investīciju kompānijas.

Trešais iemesls – caurspīdīga uzraudzība. Agrāk regulatori atsaucās uz regulācijas trūkumu tirgū, taču šogad jau tikuši apstiprināti Bitcoin nākotnes līgumi, savukārt lielā ASV investīciju banka Goldman Sachs šobrīd strādā pie kriptovalūtu derivatīvu tirdzniecības uzsākšanas iespēju izpētes.

Pagājušajā mēnesī SEC atteicās atzīt Bitcoin un Ethereum par vērtspapīriem. Daudzi eksperti jau paziņojuši, ka Bitcoin cena strauji pieaugs, tiklīdz tiks apstiprināts pirmais Bitcoin biržu investīciju fonds.

Ja SOLIDX Bitcoin-ETF 10. augustā tiks apstiprināts, tas kļūs par Bitcoin cenas un visa kriptovalūtu tirgus strauja kāpuma katalizatoru”,

– paziņojuši Van Eyck Investment un SolidX vadītāji.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv