Ja Dženeta Jellena rīt tomēr sadūšosies, dolāra kurss var būtiski pieaugt

Treideri.lv | 19. septembris 2017 20:48
Ja Dženeta Jellena rīt tomēr sadūšosies, dolāra kurss var būtiski pieaugt

ASV dolāra kurss pret pārējām populārākajām pasaules valūtām nedaudz krītas, gaidot ASV Federālās Rezervju Sistēmas lēmumu attiecībā uz likmēm rītdienas sanāksmē.

Pēcpusdienā dolāra indekss nokrities līdz 91.82 punktiem. Eiro kurss pret dolāru no 1.1955 vakardienas noslēgumā pakāpies līdz 1.1980. Dolāra kurss pret jēnu no vakardienas 111.56 nokrities līdz 111.40. Jūlija sanāksmē ASV FRS saglabāja bāzes procentu likmi 1-1.25% līmenī. Arī šoreiz neviens negaida likmes paaugstināšanu. Amerikāņu centrālā banka, iespējams, pirms atkal paaugstināt aizņēmumu izmaksas, sagaidīs skaidrus stabilas inflācijas pastiprināšanās signālus. Tiesa, gaidāms, ka FRS trešdien paziņos par $4.5 triljonu dolāru bilancē esošo aktīvu samazināšanas procesa uzsākšanu

“Investori meklē iemeslus dolāra iegādei, kurš stabili krītas kopš šī gada sākuma. Regulatora solījumi paātrināt likmes paaugstināšanas tempus 2018. gadā, vai paātrināt aktīvu apjomu samazināšanu bilancē  – tas ir tas, kas nepieciešams dolāra kāpumam, taču, par cik inflācija ASV tā arī nesasniedz centrālās bankas mērķa līmeni, bet darba algu pieauguma tempi joprojām ir vāji, FRS agresīvi noskaņotajiem locekļiem, šķiet, trūkst argumentu”, – uzskata IG Markets analītiķis Kriss Bjučemps.

“Mēs uzskatām, ka likme tiks saglabāta 1.25% līmenī, un uzmanības centrā būs procentu likmju perspektīvu jaunākais vērtējums un paziņojums par kvantitatīvās normalizācijas sākumu. Pēc mūsu domām, FRS joprojām solīs līdz gada beigām paaugstināt likmes vēl vienu reizi, taču plāni 2018. gadam var mainīties – no trim paaugstinājumiem uz diviem. Bez tam, mēs uzskatām, ka kvantitatīvā normalizācija sāksies ar 1. oktobri”, – raksta Sberbank eksperti.

Gaidāms, ka FRS pazeminās prognozes attiecībā uz likmēm – pārskatīs likmju punktu diagrammu, taču veiks agresīvu paziņojumu, kas pagriezīs dolāru kāpumam. Šie agresīvie paziņojumi var skart gan bilances samazināšanu, gan arī prognožu uzlabojumus attiecībā uz ekonomiku, jo bezdarba un reālo ienākumu pieaugums ar laika nobīdi radīs pozitīvu ietekmi uz inflāciju. Inflācijas pieaugums vērojams visā pasaulē, savukārt Kanādas Bankas un Anglijas Bankas piemēri var veicināt mūžīgi maigās Jellenas izlēmību. Amerikāņu valūta sekos ASV obligāciju ienesīgumam, kas pirmdien 10-gadīgajām obligācijām pieauga līdz mēneša maksimumam 2.237%.

Atbalstu eiro otrdien sniedza spēcīgāki Vācijas dati. Pēc ZEW institūta datiem, investoru un analītiķu uzticības indekss attiecībā Vācijas ekonomikai tuvākajiem sešiem mēnešiem šī gada septembrī uzlēcis līdz 17 punktiem, salīdzinot ar augusta 10 punktu rādījumu. Šī brīža situācijas vērtējums no 86.7 punktiem pieaudzis līdz 87.9. Abi rādītāji pārsnieguši ekonomistu prognozes.

Tajā pat laikā, attiecībā uz to, vai oktobra sanāksmē nepieciešams noteikt konkrētu aktīvu iegādes programmas beigu datumu, ECB vadības viedokļi dalās – tas ļauj cerēt, ka ECB paturēs tiesības atkal to pagarināt – tā norāda vairāki informācijas avoti. Vēl joprojām spēcīgais eiro, kas negatīvi ietekmē inflāciju, kļuvis par iemeslu ECB vadības domstarpībām, ziņo avoti ECB padomē. Bagātās ziemeļvalstis, galvenokārt Vācijas, ieņem agresīvu nostāju, respektīvi, vēlas 2.3 triljonu eiro aktīvu iegādes programmu apturēt. Savukārt stimulu atbalstītāji cenšas panākt tikai apjomu samazināšanu, ziņo avoti.

Eiro, uz šo negatīvo ziņu, tikpat kā nereaģēja. Ja oktobrī galīgais aktīvu iepirkšanas apturēšanas datums netiks noteikts, vai arī lēmuma pieņemšana tiks atlikta uz decembri, kā norāda avoti, tas vienotajai valūtai būs nopietns trieciens, jo īpaši, ja ņemam vērā, ka galvenais domstarpību avots joprojām ir eiro kāpums attiecībā pret pārējām galvenajām valūtām. Tas grauj inflācijas izaugsmi Eirozonā uz lētāka importa un dārgāka eksporta rēķina.

Tikmēr Šveices franks, pateicoties tam, ka situācija ap Ziemeļkoreju norimusies, tādējādi mazinot interesi par patvēruma aktīviem, otrdien pret eiro krities līdz vairāk kā divu gadu minimumam. Londonas sesijā franks pret eiro nokritās līdz 1.1565. Tas kļuva par zemāko līmeni kopš 2015. gada 15. janvāra, kad ŠNB atcēla franka maiņas kursa griestus pret eiro. Kopš gada sākuma franks pret eiro zaudējis jau 8%. Tas ļāvis Šveices Nacionālajai Bankai pagājušajā nedēļā padarīt maigāku savu retoriku, paziņojot par zināmu valūtas pārvērtējuma novēršanu. Iepriekš gandrīz trīs gadus CB turpināja atkārtot, ka franks ir būtiski pārvērtēts. Šveices CB nesteidzas normalizēt politiku, bet ņemot vērā to, ka ECB un Anglijas Banka pagājušajā nedēļā pietuvojušās politikas normalizēšanai, tas sāk radīt zināmu negatīvu spiedienu uz Šveices franku.

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv