J.P. Morgan: Skotija atdalīsies un radīs savu valūtu

Treideri.lv | 30. jūnijs 2016 15:03
J.P. Morgan: Skotija atdalīsies un radīs savu valūtu

Pēc Lielbritānijas balsojuma par izstāšanos no Eiropas Savienības, Skotija 2019. gadā var atdalīties no Apvienotās Karalistes. Šādi ir trešdien publicētā amerikāņu bankas J.P. Morgan Chase & Co pētījuma secinājumi.

Mūsu bāzes scenārijs – Skotija nobalsos par neatkarību un ieviesīs apgrozībā savu valūtu”,

– uzskata plaši pazīstamās bankas eksperti. Nenoteiktība saistībā ar britu referenduma rezultātiem liks starptautiskajām kompānijām pārcelt operācijas no Lielbritānijas uz citām valstīm.

Finanšu pakalpojumi pieder pie tā veida darbības, kas visvairāk pakļauta izmaiņām uz negatīvo pusi. Pat ja Lielbritānija būs gatava kompromisiem citos jautājumos, lai nodrošinātu pilnu pieeju vienotajam finanšu pakalpojumu tirgum, pastāv risks, ka eiro aktivitāte pārvietosies ES robežās”,

– apgalvo JP Morgan.

Atgādināsim, ka pagājušajā ceturtdienā notikušajā referendumā 62% Skotijas iedzīvotāju pauda atbalstu turpmākai dalībai Eiropas Savienībā, kaut arī kopumā valstī pārsvaru guva Brexit atbalstītāji. Kad pirms diviem gadiem, rīkojot referendumu par Skotijas neatkarību, skoti vēlējās atdalīties no karalistes, premjerministrs Kamerons viņiem apsolīja, ka Lielbritānija paliks ES sastāvā. Šobrīd situācija ir krasi mainījusies. Skotijas valdība paziņojusi, ka veiks visus iespējamos pasākumus, lai nodrošinātu palikšanas ES sastāvā iespēju. Šajās dienās SKotijas pirmā ministre Nikola Sterdžena apmeklēja Briseli, kur tikās ar Eiropas Komisijas pārstāvi Žanu-Klodu Junkeru un Eiropas parlamenta vadītāju Martinu Šulcu.

Taču pret Skotiju iestājas ne tikai oficiālā Londona, nozīmīga loma būs arī Madridei, kura cīnās ar pašu separātisko noskaņojumu, galvenokārt jau Katalonijā. Spānijas valdības vadītājs Mariano Rahojs izteicies kategoriski pret to, ka ES vadītu jebkādas pārrunas ar Skotiju.

Es domāju, ka visi ir stingri pret to – ja aiziet Lielbritānija, aiziet arī Skotija.”,

– uzskata Rahojs.

Spānija ir pret pārrunām ar jebkuru, izņemot Lielbritāniju. Es esmu kategoriski pret to, visas mūsu vienošanās ir pretrunā tam”,

– Rahoja pozīciju atbalsta arī Francijas prezidents Fransuā Olands.

 

Treideri.lv

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv