Izejvielu valūtas un nafta sadārdzinās, kriptovalūtas dziedē brūces

Treideri.lv | 10. aprīlis 2018 09:17
Izejvielu valūtas un nafta sadārdzinās, kriptovalūtas dziedē brūces

Sī Cziņpins nomierinājis tirgus, paziņojot, ka tirdzniecības karu nevēlas: akciju un izejvielu valūtu cenas atkal aug, cerībā uz Vašingtonas un Pekinas attiecību uzlabošanos. Naftas cenas aug Sīrijas konflikta dēļ; kriptovalūtas dzīvo savu dzīvi, atgūstoties no vakardienas krituma.

Kas notiek ar valūtām?

Ķīnas līderis, uzstājoties Āzijas forumā, paziņojis, ka neatbalsta aukstā kara ideju: Austrālijas un Jaunzēlandes dolāri izsitušies kāpuma līderos, jēna un franks zaudē pozīcijas pilnībā atbilstoši riska teorijai. Lī izlēma situāciju nesaasināt, taču viņa uzstāšanās drīzāk atgādina taktisku atkāpšanos, nevis kapitulāciju, tas nozīmē, ka runāt par tirdzniecības konflikta beigām vēl ir pāragri, savukārt atelpa riska aktīvu tirgos var būt īslaicīga.

AUD/USD pakāpies par 0.4% un pārī ar ASV dolāru pārvarējis 0.7700 atzīmi. Tehniski tuvākā pretestības zona atrodas ap 0.7750/60, izrāviens augstāk var sniegt austrālietim labu stimulu kāpumam līdz 0.7880/0.7900, ar noteikumu, ka tirgū saglabājas interese par riska aktīviem, jo īpaši no Ķīnas ekonomikas tik ļoti atkarīgajiem.

USD/JPY atkal ir virs 107.00. Pie horizonta ir divas lokālās pretestības – 107.30 и 107.60 – kas šķir pāri no vērienīgākas atgūšanās. Spiediens uz Japānas valūtu pastiprinās uz pieaugošās riska intereses rēķina. Jo īpaši labi tas redzams pāros ar Austrālijas dolāru un Jaunzēlandes dolāru, kur jēnas zaudējumi ir visievērojamākie.

EUR/USD pārvarējis 1.2300 pretestību un tagad viss atkarīgs no tā, vai tas spēs nostiprināties jaunajos līmeņos. Ņemot vērā dolāra rīta kāpumu, mazinoties spriedzei tirdzniecības konfliktā ar Ķīnu, pāris var strauji atgriezties iepriekšējā diapazonā un pavadīt tur laiku līdz Dragi runai, kura ieplānota ceturtdien.

Kas notiek ar citiem aktīviem?

Reģionālie akciju indeksi aug pēc Sī komentāriem, taču pozitīvā dinamika ātri vien izsīks, ja Vašingtona neizmantos šo izdevību mazināt konfliktu, kurā uzvarētāju nav. Austrālijas S&P/ASX 200, uz rūpniecības metālu (+1.7%) un finanšu kompāniju (+0.7%) rēķina, pakāpies par 0.8%. Dienvidkorejā Kospi Composite pakāpies par 0.2%, atgūstoties pēc krituma sesijas sākumā. Hang Seng China Enterprises pakāpies par 1.4%, savukārt CSI 300 — Shanghai un Shenzhen reģistrēto Ķīnas kompāniju indekss pakāpies par 0.7%. Japānā Topix uz patēriņa un rūpniecības segmentu rēķina ieguvis 0.6%.

Nafta turpina atgūties no piektdienas minimumiem. Brent, pirmo reizi kopš 2. aprīļa, pakāpusies virs $69.0; WTI cenas pieaugušas par 0.4% līdz $63.79. Nafta sadārdzinās uz Tuvo Austrumu konflikta eskalācijas fona, kā arī dēļ savstarpējiem Maskavas un Vašingtonas apvainojumiem attiecībā uz raķešu uzbrukumiem aviobāzei Sīrijā. Zelts un sudrabs zaudē pozīcijas, jo zūd interese par drošajiem aktīviem, toties vara cenas pārliecinoši aug.

Kas notiek ar kriptovalūtām?

Bank of America uzskata, ka Bitcoin burbulis ir plīsis. Toms Lī ir pārliecināts, ka viss nokārtosies, kad amerikāņi samaksās nodokļus.

Galvenās kriptovalūtas atgūstas pēc negaidītā krituma nedēļas sākumā, taču šī korekcija beigsies tik pat ātri, kā iepriekšējā, jo fundamentāli šim segmentam nekas nav mainījies. Fundstrat dibinātājs un pazīstamais kriptoentuziasts Toms Lī pagājušajā nedēļā pauda viedokli, ka kriptovalūtu kritumu veicinājis ASV nodokļu periods. Amerikāņi valdībai kapitāla pieauguma nodokļa veidā, kas iegūts no kriptovalūtu tirdzniecības, ir parādā 25 miljardus dolāru. Tagad šie aktīvi tiek pārdoti, lai dzēstu saistības. Ja šī teorija ir patiesa, Bitcoin un visas citas digitālās monētas kāpumu atjaunos aprīļa vidū, pēc nodokļu perioda beigām. Atgādinām, ka Toms Lī ir pārliecināts, ka līdz gada beigām Bitcoin maksās ap $25 tūkstošiem, savukārt līdz 2020. gada beigām tā vērtība sasniegs $25 tūkstošus.

Valdības un tradicionālās finanšu iestādes, kā parasti, ir mazāk optimistiskas, prognozējot Bitcoin drūmu galu. Bank of America analītiķi publicējuši pētījumu, spriežot pēc kura, Bitcoin ir lielākais spekulatīvais burbulis vēsturē, kurš precīzi atkārto visu savu priekšgājēju likteni. Bankā pārliecināti, ka šis burbulis jau ir plīsi, savukārt Bitcoin, kurš kopš gada sākuma jau zaudējis vairāk kā 50% savas vērtības, turpinās kritumu.

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv