Izejvielu valūtas steidz pievienoties naftas tirgus panākumiem

Treideri.lv | 5. maijs 2016 14:37
Izejvielu valūtas steidz pievienoties naftas tirgus panākumiem

Savienotās Valstis publicējušas datus par naftas ieguves apjomu samazināšanos un tādējādi uzsākušas ķēdes reakciju pasaules tirgos: melnā zelta cenas tiecas augšup, raujot sev līdzi dažāda veida izejvielu eksportētājvalstu valūtas.

Par kāpuma līderiem kļuvuši Krievijas rublis, kurš atrodas ciešā korelācijā ar naftas dinamiku, un Turcijas lira. Kas raksturīgi, burtiski vakar šīs pašas divas valūtas bija zaudētāju saraksta priekšgalā. No G10 valūtām visvairāk paveicies Austrālijas dolāram, savukārt Kanādas dolārs un Norvēģijas krona atguvušies pēc 2% krituma iepriekšējo divu dienu laikā.

WTI nafats cenas atgriezušās diapazonā virs $45 par barelu. Ziņas, ka ieguves apjomi ASV sarūk pēdējo astoņu mēnešu straujākajā tempā, ļauj cerēt, ka naftas tirgū drīzumā atgriezīsies pieprasījuma un piedāvājuma līdzsvars.

Grūti pateikt, cik ilgi vēl no esošajiem līmeņiem naftas cenas augs. Ja augošā dinamika pajuks, tādām valūtām, kā Kanādas dolāram būs grūti noturēties vēršu trenda ietvaros. tas pats attiecas uz Norvēģijas kronu. Šīs valūtas ļoti jūtīgi reaģē uz naftas tirgus konjuktūru”,

– norāda Rabobank International galvenais valūtu stratēģis Džeins Foulijs.

Krievijas rublis pakāpies līdz 65.50, Kanādas dolārs – līdz 1.2816 pārī ar ASV dolāru, savukārt austrāliešu valūta pakāpusies līdz 0.7496, atkāpjoties no divu mēnešu minimumiem. Dolāra indekss, kas tiek aprēķināts attiecībā pret populārāko valūtu grozu, aug jau trešo dienu pēc kārtas, par cik treideri noskaņojas uz optimistisku ASV darba tirgus atskaiti, kas, iespējams, palīdzēs novērtēt FRS likmes paaugstināšanas perspektīvas tuvākajās sanāksmēs.

 

Treideri.lv

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv