Investoriem ar šī brīža progresu Brexit pārrunās nepietiek

Treideri.lv | 6. decembris 2017 18:56
Investoriem ar šī brīža progresu Brexit pārrunās nepietiek

Investori, neskatoties uz britu valdības signāliem par tuvojošos vienošanos ar Eiropas Savienību, kas ļautu pāriet pie pārrunām par tirdzniecības līgumu, negrasās paātrināt mārciņas kāpumu. Lielbritānijas cerības uz vienošanās noslēgšanu ar Briseli pirmdien sašķobījās Ziemeļīrijas robežu jautājuma dēļ.

Šobrīd valdība turpina pārrunas un otrdien paziņoja, ka joprojām ir pārliecināta par vienošanās panākšanu. Šodien britu valūta pret dolāru notestēja 1.3357 minimumu.

Lielāko daļu šī gada mārciņas prognozes, neskatoties uz dolāra devalvāciju visā tirgus spektrā, varēja vēlēties labākas. Taču pēdējās nedēļās situācija stipri mainījusies. Tagad tirgus dalībnieki liek uz reālu progresu Brexit pārrunās, tāpēc pagājušajā piektdienā britu valūta uzlēca līdz vairāk kā divu mēnešu maksimumam.

Neskatoties uz valūtas kāpumu, investori nav pārliecināti par stabilu pozitīvu dinamiku, atsaucoties uz ilgajām un sarežģītajām pārrunām, kas sagaida abas puses, pirms Brexit 2019. gadā kļūs par realitāti.

State Street Global Advisors valūtu analītiķi norāda, ka priekšā vēl ir daudz darba, kas jāpadara, pirms iegūsim kaut kādu skaidrību un sadūšosimies atvērt lielas pozīcijas šajā tirgū ar augstu riska pakāpi. Neskatoties uz zināma optimisma atgriešanos, mārciņas pirkšanas pozīcijas kļūst arvien īslaicīgākas, kas liecina par tirgus nervozitāti.

Šīs investoru nervozitātes epicentrā ir bažas, ka valsts ekonomika cietīs, neatkarīgi no tā, kāds būs Brexit – “viegls” vai “smags”. Galvenā sterliņu mārciņas problēma ir tā, ka no ekonomiskā viedokļa situācija izskatās sarežģīta, un jebkurš valūtas kursa atlēciens, atbildot uz progresu pārrunās, būs daļa no “pērc uz baumām, pārdod uz faktiem” stratēģijas.

Uz plāna ledus

Pat ja uzskatām, ka pārrunas būs veiksmīgas, mārciņai nāksies saskarties ar būtiskiem šķēršļiem pāros ar dolāru un eiro. Daži tirgus dalībnieki uzskata, ka FRS, pēc nodokļu reformas apstiprināšanas, nākošgad likmi var paaugstināt četras reizes. Savukārt Lielbritānijai nāksies likmi paaugstināt divas reizes, lai tik ļoti neatpaliktu no FRS.

Anglijas Banka nevar atļauties nepaaugstināt likmi, jo tas stipri vājinās valūtu. Taču tādā veidā tā riskē iedzīt ekonomiku recesijā ilgi pirms oficiālā izstāšanās no ES procesa sākuma. Mārciņas svārstības, reaģējot uz ikdienas ziņu virsrakstiem, kļuvušas straujākas un instinktīvākas, savukārt institucionālie investori šobrīd koncentrējas uz ekonomiskajiem datiem, uzsver eksperti.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv