Investori steidz mainīt Bitcoin pret zeltu

Treideri.lv | 23. janvāris 2018 14:20
Investori steidz mainīt Bitcoin pret zeltu

Pēc tam, kad šomēnes vairāku kriptovalūtu cenas zaudēja vairāk kā 40%, daži investori steidza apmainīt savus bitkoinus pret zeltu. Par to savā rakstā norāda ziņu aģentūra Bloomberg.

Vienas no lielākajām dārgmetālu tirdzniecības kompānijas CoinInvest apgrozījums pēdējās nedēļās pieaudzis piecas reizes. Tas sāka pieaugt pēc tam, kad kriptovalūtu tirgū sākās plaša cenu korekcija. Kompānijas direktors Daniel Marburger saka, ka “pēdējās dienās mums ir daudz pasūtījumu pa pastu un telefonu. Cilvēki jautā vai var par kriptovalūtu iegādāties zeltu.” CoinInvest dati liecina, ka vienas dienas laikā par bitkoiniem ticis pārdots zelts 1,2 mlj.dolāru vērtībā.

Arī Londonas zelta pārdošanas dīleris Ross Norman apstiprina šīs tendences. Galvenokārt zeltu iegādājas jauni cilvēki. Viņi atnāk ar savu portatīvo datoru un maina bitkoinus pret fizisku zeltu. Pēdējās dažās nedēļās viņa kompānija Sharps Pixley šādi pārdevusi zeltu vairāku miljonu dolāru vērtībā. “Bitkoinu var salīdzināt ar zvejas tīklu-tajā viegli tikt iekšā, bet grūti izkļūt laukā”, saka Ross Norman.

Kompānija GoldCore Ltd. dalās līdzīgā pieredzē. Direktors Mark O”Byrne intervijā Bloomberg stāsta, ka daudzi investori bija uztraukti par straujo kriptovalūtu cenu pieaugumu. “Mēs uzskatam, ka cilvēki pakāpeniski sāk saprast cik lieli ir kriptovalūtu riski, salīdzinot ar tradicionālajiem aktīviem”, saka Mark O”Byrne.

Daniel Marburger no CoinInvest norāda, ka neskatoties uz dažām līdzībām starp zeltu un bitkoinu, turēt īpašumā fizisko dārgmetālu ir nepieciešams, jo tas sevi lieliski parādījis vairāku tūkstošu gadu garumā. “Abiem aktīviem ir ierobežots piedāvājums, tos viegli tirgot un decentralizēti glabāt”, saka Marburger.

Tomēr zeltam ir neapšaubāmas priekšrocības: tam nav paroles, kuru var aizmirst, un cenu svārstības ir daudz mazākas. Zelta kursu var prognozēt ilgtermiņa perspektīvā, bet pašu metālu fiziski paturēt rokās.

 

Avots: LatGold portāls

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv