Investori, pēc trīs gadu boikota, noticējuši eiro valūtai

Treideri.lv | 8. augusts 2017 16:09
Iesaki:
Investori, pēc trīs gadu boikota, noticējuši eiro valūtai

Hedžfondi, aktīvu pārvaldnieki, centrālās bankas – tie ir tikai daži spēlētāji valūtu tirgū, kas šobrīd pērk eiro pēc trīs gadu boikota.

Pārtraucot krituma periodu, šogad vienotā valūta kļuvusi par līderi G10 valūtu starpā. Janvārī nokrītot līdz 14 gadu minimumam, eiro uzrādīja iespaidīgu ralliju, 2. augustā pirmo reizi kopš 2015. gada janvāra pakāpjoties līdz 1.1910 atzīmei.

Pārdot eiro nav jēgas”,

– uzskata ap 1 miljardu dolāru pārvaldošās kompānijas A.G. Bisset Associates ģenerāldirektors. Viņš prognozē valūtas kāpumu, tai līdz gada beigām sasniedzot 1.30. Pat pēc 3.6% kāpuma jūlijā, investori un analītiķi eiro valūtai pareģo tālāku kāpumu. Tad kas pērk eiro un kāpēc?

Hedžfondi

Sākotnēji hedžfondi vēroja eiro kāpumu no malas, paliekot tīrās lāču pozīcijās līdz maijam, pēc kā pievienojās pirkšanai, par ko liecina CFTC. Kopš tā laika spekulanti būtiski audzējuši garo pozīciju apjomu līdz sešu gadu maksimumam. Īstermiņa treideri, kas izmanto impulsa stratēģijas un sekošanu trendam, bija gatavi rallijam, stāsta Džeimss Kvoks no Amundi SA Londonā. “Eiro atradās zem spiediena vairāku gadu garumā” – norāda eksperts – “politiskie riski atkāpušies, savukārt ekonomika uzņem apgriezienus – pienācis laiks eiro atgriezties no nenovērtētajiem līmeņiem”.

Amerikāņu investori

ASV investori arvien vairāk peļņas meklējumos lūkosies aiz robežas, kas paātrinās kapitāla pieplūdumu investīcijās, kas nominētas vienotajā valūtā – uzskata State Street Global Markets makro-ekonomiskās stratēģijas nodaļas vadītājs Bostonā. Un, iespējams, tas notiks bez hedžēšanās pret dolāra kritumu, kas ļaus palielināt peļņu, kas gūta aiz ASV robežām. Galvenais potenciālais kapitāla pieplūduma draiveris Eiropā ir amerikāņu investori, kuri pērk eiro.

Eiropas investori

Pieaugošā pārliecība par Eiropas ekonomikas atveseļošanos veicina investorus pirkt aktīvus pašā reģionā, kas, savukārt, stimulē eiro kursa kāpumu. Eiropas ekonomikai atlabstot, eiro atbrīvojies no “otrās vijoles” statusa, kamēr politiskie riski atkāpušies pēc Makrona uzvaras Francijas vēlēšanās, kas stimulē prognozes attiecībā uz ECB stimulu samazināšanu. Vietējās investīcijas ļaus treideriem nodrošināties pret valūtu riskiem ārējos darījumos, uzskata eksperti, prognozējot eiro kāpumu līdz $1.20-$1.25 diapazonam līdz šī gada beigām, kā arī plāno cieši sekot līdzi tam, kā Makrons realizēs ekonomiskās reformas. Tajā pat laikā Eiropas korporācijas, kas saņem peļņu ASV dolāros, hedžēs eiro kāpumu.

Centrālās bankas

Rezervju pārvaldnieki tuvākajos mēnešos var kļūt par vēl vienu nozīmīgu eiro pircēju. Pēdējos ceturkšņos centrālās bankas audzējušas eiro daļu pēc tās samazināšanas 2014. un 2015. gados, kad bailes attiecībā uz Grieķijas parādu politiskajiem satricinājumiem samazināja eiro pievilcību rezervju valūtas statusā. Perspektīvām Eiropā stabilizējoties, apgriezienus uzņem politiskā drāma Savienotajās Valstīs. Uz šī fona rezervju pārvaldnieki var atkal atgriezties pie eiro, kas valūtai sniegs papildus spēku. Eiropas projekts no politiskā viedokļa kopumā izskatās stabilāks. ASV administrācija ir ar ne;ielu pieredzi politikā un tur notiekošā kadru maiņa, kā arī nenoteiktība rezervju pārvaldniekus neiepriecina. Un eiro šādos apstākļos ir tikai ieguvējs.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv