Investori noticējuši “smagam” Brexit un turpina pārdot mārciņu

Treideri.lv | 30. jūlijs 2019 16:55
Investori noticējuši “smagam” Brexit un turpina pārdot mārciņu

Kamēr ES un Lielbritānija grasās pārbaudīt, kuram stiprāki nervi, tirgus dalībniekiem tie vairs netur.

Otrdienas tirdzniecības sesijā mārciņa pārī ar dolāru sasniegusi jaunus vairāku mēnešu minimumus. Šobrīd gan tai izdevies nedaudz atgūties, taču pēdējo četru dienu rezultātā tā ir viena no trim vājākajām valūtām. Zaudējot 2.4%  mārciņa tikai nedaudz piekāpjoties Kolumbijas peso un Dienvidāfrikas rendam. Treideri konstatē, ka investoru bailes par “smagu” Brexit turpina pieaugt un šī bailes šodien pastiprināja publikācija izdevumā The Sun.

Avoti Eiropas komisijā paziņojuši, ka ES Lielbritānijas jaunā premjerministra Borisa Džonsona agresīvo retoriku un gatavību par katru cenu panākt Lielbritānijas izstāšanos no ES līdz 31. oktobrim uzskata par blefu.

ES prognozē, ka Džonsons vilks laiku un centīsies izmantot 17. oktobra samitu, lai pieprasītu no Eiropas partneriem nopietnu piekāpšanos. The Sun avoti apgalvo, ka ES gatavi pārbaudīt, kam nervi stiprāki, un plāno par samita galveno tēmu padarīt gatavošanos “smagam” Brexit.

Turklāt tie pauž neizpratni, kā dažās dienās varētu būt iespējams panākt kompromisu, un brīdina, ka es nepiekritīs nekādiem ar britiem kopīgiem pasākumiem, lai mazinātu Brexit bez vienošanās sekas.

Izmaiņas situācijā opciju tirgū liecina, ka tirgus dalībnieki, kas jau iepriekš bažījās par “smagu” Lielbritānijas un ES šķiršanos, tagad situāciju uztver vēl nopietnāk. Triju un divu mēnešu volatiltiātes spreds pēdējā laikā strauji pieaudzis un tagad atrodas pie maksimālās atzīmes kopš 2016. gada, kad Lielbritānijā notika referendums par izstāšanos no ES.

Taču, neskatoties uz mārciņas vājumu, Deutsche Bank uzskata, ka tā joprojām ir pārāk lēta. Ja vadāmies pēc modeļa, kas balstās uz pirktspējas paritāti, mārciņai svarīgākajā pārī – ar eiro – tās kurss turas ap godīgo 0.90 līmeni.

Deutsche Bank uzskata, ka “smaga” Brexit iespēja sasniegusi 50%, bet tirgus joprojām nenovērtē iespējamās traģēdijas mērogus. DB stratēģi uzskata, ka EURGBP jāsasniedz 0.95, lai ņemtu vērā pastāvošos riskus, un jāsasniedz paritāte, lai varētu teikt, ka britu valūta ir lēta.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv