Investori gaida Džeroma Pauela uzstāšanos

Treideri.lv | 30. jūnijs 2020 17:16
Investori gaida Džeroma Pauela uzstāšanos

Drūmie dati saglabā spiedienu uz eiro un sterliņu mārciņu

Jauna drūmo ekonomikas datu sērija otrdien saglabāja spiedienu uz eiro un sterliņu mārciņu, jo ​​pozitīvais noskaņojums vājinās bažās, ka jauni COVID-19 karstie punkti visā pasaulē varētu apdraudēt pandēmijas skartās ekonomikas ātru atveseļošanos, uz kuru joprojām cer investori.

Vienotā valūta zaudēja pozīciju attiecībā pret dolāru rīta tirdzniecības sesijā pēc tam, kad Eirozonā atkal mazinājās cenu spiediens, uzsverot bažas, ka patērētāju cenu pieaugums daudzus gadus paliks anēmisks.

Turklāt Lielbritānijas Nacionālais statistikas birojs ziņoja, ka kopš mājsaimniecību izdevumu samazināšanas ekonomika no janvāra līdz martam sarukusi par 2,2%, kas ir vājākais rādītājs kopš 1979. gada.

“Nav noliedzams, ka šodien gan Apvienotajai Karalistei, gan Eirozonai nav tie labākie dati”, – komentē ActivTrades vecākais analītiķis Ricardo Evangelista.

“Šodienas skaitļi sniedz atbalstu dolāram, īpaši saistībā ar pieaugošajām bažām par koronavīrusa pandēmijas otro vilni”, – piebilst eksperts.

Eiropas valūta ceturksnī zaudējusi 1.7% no savas vērtības pēc tam, kad gada pirmajos trīs mēnešos demonstrēja līdzīgu lejupslīdi, ko raksturoja koronavīrusa izraisītais finanšu tirgus sabrukums.

Mārciņa pirmdien demonstrēja kritumu līdz mēneša zemākajam līmenim USD 1,2252, kad jautājumi par to, kā Lielbritānijas valdība maksās par plānoto infrastruktūras programmu, pastiprināja bažas par tās spēju noslēgt tirdzniecības līgumu ar Eiropas Savienību.

Tirgus dalījās starp pēdējās dienās publiskotajiem pozitīvajiem ekonomikas datiem, jo ​​īpaši rūpnieciskās aktivitātes atjaunošanos Ķīnā un šķietami atdzimstošo pandēmiju.

Kalifornijā un Teksasā pirmdien reģistrēts rekordliels jaunu infekciju skaita pieaugums, savukārt Lielbritānijā, Lesteras pilsētā, tika ieviesta pastiprināta blokāde.

Arī ASV Federālo Rezervju sistēmas priekšsēdētāja Džeroma Pauela brīdinājums, ka pasaules lielākās ekonomikas izredzes ir “neierasti neskaidras”, vajā investorus.

Otrdienas vakarā globālajiem tirgiem būs svarīgi Federālo Rezervju vadošo ierēdņu komentāri, tostarp FRS priekšsēdētāja Džeroma Pauela plānotā runa likumdevēju priekšā pulksten 19.30 pēc Latvijas laika.

Pauels pirms šodienas uzstāšanās Kongresā norādījis, ka ASV ekonomikas izredzes ir “ļoti neskaidras” un būs atkarīgas gan no koronavīrusa ierobežošanas, gan no valdības centieniem veicināt atveseļošanos.

“Tirgi ir nervozi. Šīs ir virves vilkšanas sacensības starp ekonomiku un vīrusu. Spriedze saglabājas”, – norāda Bank of Singapore valūtu operāciju analītiķis Mohs Siongs Sims.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv