Iespējamā procentu likmju paaugstināšana ASV rada spiedienu uz zelta cenām

Treideri.lv | 27. oktobris 2016 13:59
Iespējamā procentu likmju paaugstināšana ASV rada spiedienu uz zelta cenām

Trešdien, 26.oktobrī, zelta cenas samazinājās no sasniegtajiem 3 nedēļu maksimumiem. Bažas par iespējamo drīzu procentu likmju paaugstināšanu ASV rada spiedienu uz zelta cenām.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena samazinājās par 0.6% līdz 1266.60 USD/oz.

Investori aizvien vairāk sagaida stingrāku FRS naudas politiku decembrī. FRS procentu likmju fjūčeri liecina, ka likmju paaugstināšanas iespējamību vērtē ar 78.3%, norāda CME Group.

Augstākas procentu likmes parasti negatīvi atsaucas uz zelta cenām, kurš nerada procentu ieņēmumus un tādēļ tam kļūst grūtāk konkurēt ar procentu ieņēmumus nesošiem aktīviem.

Zelta cenas negatīvi ietekmē arī spēcīgais ASV dolārs. Dārgmetāls kļūst dārgāks citu valūtu īpašniekiem, jo tā cenas izteiktas dolāros. Dolāra indekss WSJ, kas parāda tā vērtību pret citu vadošo valūtu grozu, pieauga par 0.1%.

Tomēr zelts saņem atbalstu no pieprasījuma pieauguma Ķīnā, ziņo Commerzbank AG analītiķi. Viņi balstās uz Ķīnas valdības datiem, kas liecina, ka zelta imports valstī pieaugs līdz pat 2020.gadam.

“Tirgus reaģē uz pieprasījuma pieaugumu no Indijas, Ķīnas un Eiropas-valstīm, kurās ir bažas par nacionālās valūtas iespējamo vājināšanos”, saka Džordžs Džero no RBC Wealth Management.

Tomēr tagad “treideri sākuši izlīdzināt savas atvērtās pozīcijas, ieņemot nogaidošu stāvokli”, piebilst eksperts.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv