Ierēdņi sāk uztraukties par Deutsche Bank likteni

Treideri.lv | 23. septembris 2016 18:54
Ierēdņi sāk uztraukties par Deutsche Bank likteni

Tikai nedēļu pēc tam, kad mediji ziņoja par triecienu Eiropas lielākās ekonomikas imidžam, kad ASV no Deutsche Bank pieprasīja 14 miljardus dolāru, Vācijas ierēdņi sākuši uztraukties.

Vācijas politiķi pirmo reizi atklāti apsprieduši Deutsche Bank problēmas, kura cietusi no ECB zemo procentu likmju politikas, kā arī tiesas izmaksām dažādu juridisko pārkāpumu dēļ.

Sociāldemokrātu likumdevēju sanāksmē Deutsche Bank nedienas apspriestas vienlaikus ar Bāzeles finanšu noteikumiem. Sanāksmes dalībnieki apsprieduši ASV noteikto soda naudu un bankas rīcībā esošās finansiālās rezerves gadījumam, ja tai nāksies samaksāt visu piespriesto summu.

Kaut arī ne pie kādiem secinājumiem par iespējamo iznākumu ierēdņi nenonāca, pati par sevi šī jautājuma apspriede signalizē par riskiem, kas apdraud Deutsche Bank.

Vācijas lielākās bankas maksātspējas problēmas ir plaši zināmas: tā jau ietilpst Eiropas stresa testu visspēcīgāk kapitalizēto kreditoru skaitā. ASV prasība miljardu dolāru apmērā vairāk kā divas reizes pārsniedz 5.5 miljardus eiro, ko banka iedalījusi tiesu darbiem. Bez tam, šāds sods veido gandrīz 80% no Deutsche Bank tirgus kapitalizācijas.

Bez tam, Deutsche Bank savā bilancē tur milzīgu apjomu garantiju dažādiem atvasinājumu instrumentiem, šis rādītājs sasniedz neticamus 42 triljonus eiro. Vēl šonedēļ Itālijas premjers Mateo Penci Bundesbankas vadītājam Jensam Vaidmanam norādīja, ka viņam vajadzētu mazāk uztraukties par Itālijas parādu slogu un vairāk pievērsties Vācijas banku problēmu risināšanai, kuru bilancēs ir simtiem miljardu eiro atvasinājumos.

Taču vēl trauksmaināk ir tas, ka politiķi Deutsche Bank problēmas neapspriež publiski. Merkeles valdība atbalsta klusēšanas režīmu. Tas tikai apstiprina bažas attiecībā uz bankas dzīvotspēju. Pagaidām ierēdņi cer vienīgi uz soda mīkstināšanu, taču cerība nav tā labākā stratēģija. Bez tam, kad runa ir par bankām ar triljoniem eiro bilancēm, šāda pieeja ir galīgi nevietā.

Briselē jau brīdina, ka 142 ES bankām, tajā skaitā Deutsche Bank, var būt nepieciešami līdzekļi glābšanai, kas divas reizes pārsniedz to kapitālu ECB.

Tas nozīmē, ka bankām būs nepieciešami aptuveni 470 miljardi eiro papildus finansējuma un lielākā daļa šo līdzekļu aizies Deutsche Bank lietā.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. Noris

    Vai tik Eiropai nebūs savs Lehman Bros. un turpmāk jau runāsim par 2008. un 2017. gada krīzēm…

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv